Як не бути звільненим.

Від звільнення з роботи не застрахований ніхто, особливо в період економічної кризи, коли організації зіткнулися з фінансовими труднощами. Однак розірвання трудового договору у зв'язку зі скороченням штатів веде до виплати певних компенсацій. Тому керівники намагаються або примусити співробітників до звільнення за власним бажанням, коли компенсації не покладені, або знайти привід для звільнення за порушення трудової дисципліни.
Інструкція
1
Ось характерний приклад: керівник почав чіплятися, відкрито виявляти своє невдоволення. У цьому випадку зберігайте спокій, не піддавайтеся на провокації. Після кожного випадку його докорів, причіпок, подавайте йому доповідну записку приблизно такого змісту: «Ви стверджували, що я недостатньо сумлінно і кваліфіковано виконую свої службові обов'язки. Прошу вас конкретно, в письмовій формі, вказати, де саме я допустив помилку, що зробив не так, і який збиток понесла від цього організація ». Чим більше він злиться, тим більший спокій і байдужість ви повинні зберігати.
2
Пам'ятайте: для вашого звільнення у керівництва повинні бути вагомі причини, чітко перераховані в Трудовому Кодексі. Аргументи типу: «Ти мені більше не подобаєшся» до таких причин не відносяться.
3
Зустрічається наступна ситуація: керівництво різко скорочує рівень зарплат. Тобто людей не звільняють, не чіпляються даремно, але платять набагато менше, ніж раніше. Мовляв, що поробиш, ви ж самі розумієте: криза. Роботодавець сподівається, що люди не витримають і візьмуться писати заяви про звільнення за власним бажанням.
4
Згідно Трудового Кодексу, розмір заробітної плати може бути зменшений тільки за письмовою згодою працівника. Але в деяких фірмах досі офіційно заявлений рівень зарплат вельми низький, а різницю видають «у конверті». Крім того, є цілий ряд випадків, коли закон допускає зменшення зарплати і без вашої згоди. Тому в будь-якому випадку не поспішайте з написанням заяви, спочатку обов'язково порадьтеся з кваліфікованим юристом.
5
Хороший спосіб максимально убезпечити себе від звільнення - сумлінно і повною мірою виконуйте свої обов'язки, проявляйте розумну ініціативу, прагнення, не допускайте навіть самих незначних порушень трудової дисципліни. Пам'ятайте, що жоден керівник, який перебуває в здоровому глузді, не захоче шкодити собі самому. Мало шансів, що він вирішить звільнити старанного, сумлінного і кваліфікованого працівника.
Корисна порада
Пам'ятайте, що ваше звільнення можна оскаржити в суді.