Як визначити інфляцію.

Інфляція є досить поширеною проблемою економіки багатьох світових держав. Це явище відбивається на виробництві товарів, політиці країни. Але в першу чергу від інфляції страждають люди. Як же визначити інфляцію?
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
У перекладі з латинської інфляція (inflatio) означає здуття. В середині 19 століття цим терміном в Північній Америці стали позначати процес роздуття обігу паперових грошей, тобто їх знецінення. Це явище супроводжується загальним підвищенням рівня цін і зменшенням товарообігу. Для точного розуміння треба розглянути чинники, що визначають інфляцію.
2
Породжується інфляція порушенням балансу в різних господарських областях ринку. Виробництво товару, що користується попитом, відстає від платоспроможності населення. В теж час ринок переповнюється незатребуваним товаром. Знецінення грошової одиниці відбувається по відношенню до золота, товару, іноземній валюті.
3
Не обов'язково ціни підвищуються рівномірно. Одні залишаються на колишньому рівні і навіть падають, інші швидко рвуться вгору, а інші повільно і помірно збільшуються. Різна пропорційність попиту і пропозиції викликає таку нестабільну еластичність ціноутворення.
4
Щоб виміряти рівень цього процесу, необхідно визначити індекс інфляції. Для цього виберіть базовий період. Наприклад, можна взяти індекс цін в 1981-1983 рр., Який приблизно дорівнює 100. У 1987 році рівень цін був приблизно рівний 117. Тому на 17% ціни 1987 вище, ніж в період 1981-1983 рр. Це означає, що споживчий кошик товарів в базовий період коштувала 100, а 1987 цей же набір вже коштує 117.
5
Тепер можна визначити очікуваний темп інфляції. Для цього відніміть індекс цін минулого року (1986) з індексу поточного року (1987), розділіть різницю на індекс минулого року (1986) і помножте на 100. Наприклад, індекс цін споживчих товарів в 1986 р дорівнював 114, а в 1987 г дорівнював 117. Значить, рівень інфляції 1987 обчислюйте таким чином: Темп інф. = ((117-114)/117) * 100 = 3% (3)
6
А «правило величини 70» дає можливість підрахувати чисельність років, які необхідні, щоб подвоїти рівень цін. Розділяйте цифру 70 на середнє значення щорічного рівня інфляції: Кол.лет (удв) = 70/Темп інф. (%) Приміром, щорічний рівень інфляції в 3% припускає подвоєння цін приблизно через 23 роки.
Зверніть увагу
В період інфляції вигідніше займатися спекулятивною діяльністю, а не виробництвом товаров.Інфляція сприяє безробіттю та суспільно-політичних заворушень.
Корисна порада
Інфляція стає вигідною лише для дебіторів (ссудозаемщиков), але за умови фіксованої процентної ставки. Щоб захистити свої заощадження від інфляції, в цей час їх бажано вкладати в дорогоцінні метали, ювелірні прикраси та нерухомість, а також в іноземну валюту.