Як давати сир дитині.

Деякі мами намагаються дуже уважно стежити за харчуванням своїх малюків. Та й педіатри радять годувати дитину за правилами, щоб запобігти в подальшому появу проблем зі здоров'ям. Такий продукт, як сир, є дуже корисним, але мало хто знає, чи можна давати його дитині і з якого віку.
Інструкція
1
До складу сиру входить велика кількість кальцію, необхідного для міцності кісток, нігтів, волосся і зубів. Крім того, цей продукт містить багато білка, а значить, він є джерелом, необхідних для доброчинної роботи організму амінокислот. Дієтологи кажуть, що в сирі амінокислот міститься більше, ніж у м'ясі, а засвоюється він набагато краще. Вітамін А, який міститься в цьому продукті, благотворно впливає на зір, а вітаміни групи В покращують процеси метаболізму і сприяють зміцненню стінок судин.
2
Однак, незважаючи на користь сиру, білок, який в ньому міститься, надає велике навантаження на нирки малюка, а жири і солі - погано засвоюються дитячим організмом. Тому вводите даний продукт в раціон дитини тільки з 11-12 місяців. До цього віку травний тракт малюка вже більш зміцнілий і здатний до переробки багатьох продуктів. Це пов'язано з тим, що проникність слизової оболонки кишечника знижується, і починають вироблятися компоненти, що поліпшують перетравлення такої їжі.
3
Давати сир починайте обережно - не більше 5 грамів на день. Тижнева норма повинна бути не більше 25 грамів. Найкраще вводите в раціон сири твердих сортів. Поріжте його на тонкі скибочки і потріть на дрібній тертці.
4
До вибору сиру підійдіть дуже відповідально, не купуйте дешевий продукт, він може бути низької якості, а відповідно - є ризик появи у малюка алергічних реакцій.
5
Віддайте перевагу нежирним, малосольним вершковим сирам з відсутністю будь-яких добавок і спецій. Ні в якому разі не давайте дитині сир з пліснявий скоринкою. Маленьким дітям такий продукт категорично протипоказаний.
6
Поставтеся з великою часткою відповідальності до харчування малюка і тоді ви не зіткнетеся з раптово з'явилися алергічними реакціями або проблемами з шлунково-кишковим трактом.