Як знайомити дітей з книгою.

Люди, які багато і з цікавістю читають, відрізняються добре розвиненим уяву і багатим словниковим запасом. Познайомте малюка з книгою якомога раніше. Читання допоможе розвинути у крихти інтелектуальні та творчі здібності.
Інструкція
1
Не варто відразу читати дитині сонети Шекспіра чи Кафку в оригіналі. Почніть з веселих дитячих книжок-маляток. Читайте крихті дитячі вірші та пісеньки, робіть це весело і з виразом. Відмінно підійдуть вірші Агнії Барто та Ірини Токмаковой.
2
Вибирайте для малюків книги з яскравими і великими ілюстраціями, адже діти дуже люблять розглядати картинки. Купіть декілька розвиваючих книжок в м'якому оформленні та із звуковим супроводом. Наприклад, від дотику корова - мукає, кішка - нявкає, курочка - кудкудакає. У продажу також є спеціальні книжки, з якими можна купатися. Обов'язково зверніть увагу на якість матеріалу, з якого виготовлена книга. Виріб повинен бути безпечним для малюка, міцним і бажано миється.
3
Коли дитина підросте, познайомте його з казками. Вибирайте добрі і повчальні, в яких за хороші справи героїв нагороджують, а лиходії зазнають поразки. Почніть з російських народних казок, а потім поступово переходите до світової літератури.
4
Дітям дошкільного віку вже можна читати невеликі оповідання та повісті. Дуже цікаві й пізнавальні розповіді про тварин. Вони відкривають перед дитиною світ природи.
5
Придбайте декілька дитячих енциклопедій. Це дуже корисне і розвиваюче читання. Тільки стежте за тим, щоб книги відповідали віку дитини.
6
З 5-6 років починайте вчити дитину читання. Існує маса різних методик навчання. Є спеціальні комплекти для раннього навчання читанню. Один з таких називається «Читання з пелюшок». Виберіть найбільш близьку і зрозумілу вам програму.
7
Повірте, ваші праці не будуть марними. Дитина з дитинства звикне отримувати знання і підвищувати свій інтелект. А чим раніше почнеться цей захоплюючий процес, тим краще будуть результати.