Як варити желатин.

Желатин застосовується в кулінарії для приготування желе, мусів, кремів, холодців. Цей продукт краще не варити, т.к. при кип'ятінні погіршуються його желюючий властивості, а додавати у вже приготовану страву.
Вам знадобиться
  • - желатин в гранулах або пластинах;
  • - холодна вода.
Інструкція
1
Желатин буває в гранулах і в пластинах. Той, що в пластинах, легко розмочується, дозується і майже не має запаху. Але у нього є один істотний недолік - ціна. Желатин в гранулах в рази дешевше, але набухає довше, його складніше вводити в блюдо. Крім того, продукт російського виробництва специфічно пахне. Хоча більшість людей не помічають цей запах в готових стравах.
2
Як приготувати желатин в пластинах? Відміряйте необхідну за рецептом кількість приготавливаемого продукту. Для цього зважте його або відрахуйте кілька пластинок. Вага однієї пластинки зазвичай вказаний на упаковці, в середньому це 3-4 г.
3
Замочите пластини в великій кількості дуже холодної води на 5-7 хвилин. В теплу пору року в воду краще додати лід. Інакше желатин розпливеться занадто сильно, і ви не зможете його витягти. Час замочування може трохи змінюватися в залежності від товщини пластинок.
4
Потім дістаньте набряклі пластинки з води і добре відіжміть від зайвої вологи. Введіть желатин в наготовлює тепле блюдо, добре розмішайте.
5
Як правило, такий желатин добре розчиняється і не вимагає додаткового проціджування. Приберіть блюдо в холодильник для застигання або додайте інші інгредієнти за рецептом.
6
Щоб приготувати желатин в гранулах, відміряйте необхідну його кількість і замочіть в холодній воді. Час замочування близько 20-30 хвилин, залежить від розміру гранул. Температура води в цьому випадку не так принципова.
7
Набрякле гранули важко відокремити від води. Тому воду для замочування беріть в співвідношенні 7: 1 до маси желатину.
8
Коли гранули вберуть воду і стануть м'якими, підігрійте, помішуючи, масу на повільному вогні до повного розчинення. Можна також скористатися мікрохвильовкою, встановивши слабку потужність СВЧ-випромінювання.
9
При необхідності процідіть отриманий розчин через дрібне сито і додайте в наготовлює тепле блюдо. Далі дотримуйтесь кулінарному рецептом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kNsqMLfG_G8