Як варити буряк і моркву. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

З давніх часів люди знали, що морква покращує склад крові і зір, а також зміцнює імунітет. А в буряку та її бадиллі міститься маса вітамінів і мікроелементів. Також ці овочі володіють прекрасними смаковими якостями. Існує безліч страв, до складу яких входять буряк і моркву, наприклад вінегрет. Але як же правильно варити ці коренеплоди для салату?
Вам знадобиться
  • буряк і моркву;
  • вода;
  • каструля з кришкою;
  • щітка для овочів;
  • ложка;
  • друшляк;
  • ніж або вилка.
Інструкція
1
Оберіть тверду морква без чорних плям і тріщин, а також буряк без видимих пошкоджень і ознак гнилі з гладкою, щільною, червонуватою шкіркою. Бажано купувати коренеплоди одного розміру, не надто великі і не дуже маленькі.
2
Візьміть необхідну кількість овочів і помийте в прохолодній проточній воді. Далі, за допомогою щітки для овочів, добре наскрібши буряк і моркву, а потім сполосніть їх. Пам'ятайте, очищати овочі небажано. А також без необхідності не потрібно розрізати коренеплоди перед варінням, адже коли овочі подрібнюються, площа їхнього зіткнення з водою збільшується і, як наслідок, значна частина корисних речовин вимивається.
3
Покладіть буряк і моркву в каструлю. Потім залийте окропом (його кількість слід відміряти заздалегідь). Вода повинна покривати коренеплоди приблизно на 1 палець. Далі накрийте каструлю з овочами кришкою і помістіть на самий сильний вогонь.
4
Дочекайтеся закипання води і зменшіть вогонь на мінімальний. Далі зніміть кришку і регулярно помішуйте овочі. Це необхідно робити для того, щоб буряк і моркву не прилипли до дна каструлі.
5
Варіть коренеплоди протягом 20-25 хвилин. Потім перевірте готовність моркви. Для цього скористайтеся виделкою або ножем. Якщо вилка (ніж) входить до овоч легко, значить, він готовий. Постарайтеся зварити моркву так, щоб вона залишилася злегка твердої в середині. Адже розварений овоч не придатний для салату. Вийміть морква з каструлі і продовжуйте варити буряк ще 30-40 хвилин, не забуваючи час від часу перевіряти її готовність, використовуючи ніж або виделку.
6
Злийте всю воду з каструлі і дайте коренеплодам охолонути. Також можна звалити буряк в друшляк і залити холодною водою - так вона буде легше чиститься.
Корисна порада
Буряк і моркву відносяться до самодоварівающімся овочам (зелені боби, стручкова квасоля, картопля, спаржа), тому знімати їх з плити слід трохи раніше повної готовності.Не варто обрізати корінь буряка дощенту, тому в цьому випадку вона може посветлеть при варінні.