Як повернути неоплачений товар.

Повернення товару може бути здійснений через шлюбу, неможливості оплати покупцем поставки (якщо товар не швидкопсувний), з причин, що вказані у договорі купівлі-продажу, якщо угода здійснюється між оптовими організаціями. Якщо продаж товару здійснюється в роздріб, то причинами на повернення можуть бути що не соотвествие внешенем виду продукції заявленим вимогам покупця, так і те, що покупець може просто протягом двох тижнів повернути товар, якщо той йому не підійшов.
Інструкція
1
Перед здійсненням угоди укладіть договір купівлі-продажу і включіть в нього пункти, в яких визначте терміни, коли буде виставлений рахунок за товар, коли повинна надійти оплата, як і коли будуть передані документи на поставку. Визначте, з яких причин може бути здійснено повернення товару, як він буде відбуватися і в які терміни. Впишіть в договір пункт про те, які санкції будуть застосовані до покупця в разі, якщо він не виконає свої зобов'язання, в тому числі не оплатить товар або не виконає дії його повернення. У договорі вкажіть те, що в разі неповернення товару або яка не надійшла в строк оплати ви подасте в суд. Визначте терміни і причини, за якими ви розпочнете цей крок.
2
У випадку, якщо покупець здійснює повернення товару з причин, визначених у договорі купівлі-продажу, комірник повинен перевірити його наявність, стан, відповідність нормативам і термінам придатності продукції, наявність всіх супровідних документів, в тому числі сертифікатів.
3
Отримайте товар і випишіть поворотну накладну, до якої мають входити всі позиції товару, які були поставлені вам на склад. Товар приймайте по продажним цінами, тобто цінами, за якими ви його продавали покупцеві. У накладній ви і покупець повинні розписатися.
4
У випадку, якщо відбувається часткове повернення товару через шлюбу або причин, що вказані у договорі, випишіть поворотну накладну. Встановіть ціни, за якими ви продавали цей товар покупцеві. Решту товару покупець оплачує по виставленому рахунку з урахуванням вирахування суми повернутої продукції.
5
Якщо ви є покупцем і здійснюєте повернення товару постачальнику, то спочатку оприбутковують товар, тобто випишіть прибутковий ордер.
6
Напишіть листа продавцю з поясненням причин повернення.
7
Якщо продавець погодиться на повернення продукції, у відповідність з договором купівлі-продажу випишіть поворотну накладну на товар, який хочете повернути.
8
Здійсніть повернення і отримаєте від продавця поворотну накладну з його підписом і печаткою.
9
Якщо ви торгуєте в роздріб і здійснюєте повернення, прийміть товар, перевірте причину повернення.
10
Покупець повинен написати заяву, в якій він описує причину повернення.
11
Випишіть поворотну накладну, в якій покупець ставить свій підпис.
Зверніть увагу
Будь пункт договору може бути оскаржений в суді, якщо він суперечить Російському законодавству.
Корисна порада
При отриманні товару ви, як продавець, можете призначити експертизу, яка визнає право покупця на повернення товару або ваше право його не приймати, а отримати оплату.