Як взяти число по модулю.

Абсолютне значення числа - модуль - показує, наскільки відрізняється це число від нуля. Брати по модулю можна будь-які величини - від нескінченності в негативній частині шкали, до нескінченності в позитивній, але результат цієї операції завжди буде позитивний, якщо початкове значення відрізняється від нуля. Визначення модуля числа - дуже просте завдання, а викликати питання може тільки її реалізація якимось конкретним способом.
Інструкція
1
Якщо потрібно «в умі» визначити модуль дійсного числа, просто відкиньте його негативний знак, якщо такий є. Наприклад, модуль числа -257 дорівнює 257, а модуль 747 дорівнює самому цьому числу. Записуються ці два приклади так: | -257 | = 257 і | 747 | = 747.
2
При необхідності взяти модуль числа в калькуляторі негативну величину множте на мінус один, а позитивну залишайте без змін. Якщо ви використовуєте програмний калькулятор Windows в його «інженерному» інтерфейсі, можна обійтися без множення - скористайтеся кнопкою зміни знака. Вона поміщена в другий ряд другий праворуч колонки кнопок і позначена символом ±.
3
Щоб застосовувати модуль числа у формулах табличного редактора Microsoft Office Excel задіюйте його вбудовану функцію ABS. Наприклад, якщо потрібно просто відобразити в комірці B3 модуль значення з комірки A1 без якихось інших змін, вміст B3 має виглядати так: = ABS (A1).
4
Програмно реалізувати обчислення модуля можна з використанням умовного оператора розгалуження if/then - ця конструкція існує практично в будь-якій мові програмування. Наприклад, щоб значення, що міститься в змінній з назвою $ someNum, замінити його модулем на мові php код рядка повинен виглядати так: if ($ someNum <0) $ someNum * = -1; На мові Pascal цю ж операцію можна записати так: if (someNum <0) then someNum: = - 1 * someNum.
5
Це дуже проста і часто використовувана математична операція, тому у всіх мовах програмування є вбудована функція, яка дозволяє обійтися без умовного оператора. Як і в Excel, в більшості програмних мов цієї функції присвоєно назву abs, але є і виключення - в Сі вона названа fabs. Синтаксис має більше відмінностей і підпорядковується правилам конкретної мови. Наприклад, описаний вище приклад на мові php можна замінити таким застосуванням функції: $ someNum = abs ($ someNum);