Як знайти граматичну основу.

граматичних розбору пропозицій приділяється велика кількість часу на уроках російської мови, його обов'язково включають в програму підсумкового контролю. Школярам необхідно вміти правильно визначати граматичну основу пропозиції, адже в разі помилки все завдання буде вважатися невиконаним.
Вам знадобиться
  • -пропозицію;
  • -лінійка;
  • -карандаш.
Інструкція
1
Уважно вивчіть пропозицію. Пам'ятайте, що визначення граматичної основи - це перша стадія, з якої починається його аналіз. У будь-якому реченні є основа! У більшості випадків вона складається з підмета і присудка, але може бути представлена лише одним з них. Такі пропозиції називаються двоскладними і односкладними, відповідно. У складних реченнях часто присутні дві граматичні основи або більше.
2
Знайдіть у досліджуваному реченні підмет і підкресліть його. Щоб не переплутати підмет і додаток, слід пам'ятати про те, що підмет відповідає на питання «хто? що? ». Воно може бути виражене як іменником або займенником, що стоять у називному відмінку, так і іншими частинами мови: прикметником, числівником, дієсловом. У випадку, якщо займенник у реченні стоїть в іншому відмінку, то з великою ймовірністю воно буде доповненням. Підмет може складатися з одного або декількох слів і підкреслюється при розборі одній горизонтальній лініей.Ему жарко. (Підмет в цій пропозиції немає, присудок - жарко). Стіни прикрашали красиві картини. (Картини - підмет, украшалі- присудок). Найсильніший з дітей швидко прибіг до фінішу. (Найсильніший з дітей- підмет, прибіг - присудок).
3
Знайдіть присудок і підкресліть його. Для цього необхідно задати питання від підлягає «що робить? який він? ». Найчастіше присудок виражається дієсловом, але, як і у випадку з підметом, можуть бути використані інші частини мови: іменник, прикметник, прислівник. Дієслівний присудок може бути представлена однією або кількома словами. При розборі воно підкреслюється двома паралельними горизонтальними лініями. Учні не знайшли зошити. (Учні - підмет, що не нашлі- присудок). Інтелектуальна гра - шахи. (Шахмати- підмет, гра - присудок). Стемніло. (Пропозиція складається з одного присудка). Мені потрібно вийти на следущей зупинці. (Складений присудок - потрібно вийти)