Як визначити ціну поділки шкали.

Шкала вимірювальних приладів служить для кількісної оцінки величин. Лінійка числових значень може бути нанесена на пряму лінію, на коло або частину кола. Для використання обов'язкова наявність рухомого по шкалі покажчика.
Інструкція
1
Для визначення ціни поділки шкали недостатньо бачити тільки голу розмітку без будь-яких позначень. Необхідно знати, яку саме величину вимірює шкала. Можна визначати кількість золота міркою для зерна, але результат такого виміру буде дуже приблизними. Шкали вимірювальних приладів забезпечені позначеннями величини, для визначення якої використовується даний прилад. Наприклад, V проставляється на вольтметрах. Напис t? С означає, що перед вами термометр зі шкалою Цельсія.
2
Крім вимірюваної величини, необхідно знати одиниці виміру цієї величини. Звичайно, на око відрізнити сантиметр від дюйма легко і заблукати в одиницях виміру на звичайній креслярської лінійці неможливо. Але без спеціального маркування ви не дізнаєтеся, що за прилад перед вами - амперметр або міліамперметр. А плутанина з електровимірювальними приладами чревата замиканням ланцюга.
3
Необхідно знати межі вимірюваної величини. Вуличний термометр здатний виміряти негативну температуру повітря, а термометр для ванної призначений для вимірювання вузького діапазону температур в межах декількох градусів від температури людського тіла.
4
У різних випадках потрібна різна точність вимірювання однієї і тієї ж величини. Вуличний термометра визначає температуру повітря з точністю до цілого градуса, а медичний термометр здатний відстежити зміни температури тіла з точністю до десятої частки градуса.
5
Щоб визначити ціну поділки маркованої шкали, спочатку визначте кількісне значення між двома підписаними мітками як різниця двох сусідніх чисел. Наприклад, на учнівської лінійці різниця між двома будь-якими цифрами - один сантиметр. А на спідометрі різниця між цифрами може бути десять кілометрів на годину.
6
Порахуйте кількість поділок в межах вибраної ділянки шкали. Розділіть числове значення інтервалу на кількість проміжків між дрібними поділками. Якщо на лінійці між двома цифрами десять маленьких поділок, ціна одного такого поділу буде дорівнює однієї десятої частини сантиметри, або одному міліметру. Якщо на спідометрі між двома цифрами з різницею в десять кілометрів на годину тільки одну поділку, проміжок потрібно розділити навпіл. Отримана ціна розподілу - п'ять кілометрів на годину.
7
Таким чином, ціна розподілу шкали може бути дорівнює одиниці виміру за даною шкалою або містити кілька одиниць. І можлива ціна розподілу в частках одиниці виміру.