Як організувати команду.

Перед багатьма керівниками рано чи пізно постає питання, як зробити роботу колективу більш ефективною. Одним із способів його рішення є створення згуртованої команди.
Інструкція
1
Оцініть стан колективу на даний момент. Виявіть причини, з яких він не працює так, як вам би хотілося. При цьому аналізуйте не тільки професійні навички співробітників, а й особливості їх взаємовідносин між собою. Часто саме цей аспект заважає створити механізм, який би працював без збоїв. Оцініть, чи має сенс продовжувати працювати з цими людьми або раціональніше буде знайти нових співробітників.
2
Розподіліть ролі в команді. Від цього залежить те, як вона функціонуватиме надалі. Особливу увагу тут варто приділити особистісним якостям кожної людини, слід враховувати темперамент, товариськість, комунікабельні навички. Кожен член команди повинен знаходитися на своєму місці і відчувати себе комфортно.
3
Позначте лідера. Він повинен стати рушійною силою всієї команди. Ця людина повинна користуватися авторитетом серед інших співробітників, без утруднень спілкуватися з усіма і вирішувати конфліктні ситуації у разі з виникнення. Обов'язково враховуйте той факт, що лідер у команді повинен бути тільки один. Інакше вам не уникнути боротьби за владу.
4
В команді має бути людина, що виконує креативну роль. Саме він повинен подавати ідеї та відкривати нові напрями для подальшого розвитку. Як правило, такі люди не вміють доводити справи до кінця, тому вони повинні виключно надихати інших членів команди. Як і лідер, креативщик повинен бути один, в іншому випадку побудова згуртованої команди стає неможливим.
5
Виділіть декількох виконавців, які своїм прикладом будуть стимулювати решта персоналу до виконання поставлених завдань. До того ж варто замислитися про членів команди, покликаних гармонізувати відносини в колективі.
6
Регулярно проводите командообразующие тренінги, спрямовані на згуртування колективу. Тімбілдінги дозволять членам команди відчувати себе єдиним і цілим механізмом і добиватися поставлених цілей.
Корисна порада
Якщо це можливо, організуйте команду не більше ніж з семи чоловік. Саме така кількість людей може функціонувати найефективніше.