Як визначити категорію пожежної небезпеки.

Визначення категорії пожежної небезпеки будинку необхідно, щоб можна було встановити вимоги пожежної безопаности в конкретному приміщенні для запобігання виникнення пожежі.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до визначення категорії будівлі по пожежній небезпеці, вивчіть, які вони взагалі можуть бути. Категорія А - підвищена вибухопожежної, категорія Б - вибухопожежної; категорії В1 - В4 - пожежонебезпека, категорія Г - помірна пожежонебезпека, категорія Д - знижена пожежонебезпека. Критерієм визначення категорії є види горючих речовин і матеріалів, які знаходяться в приміщенні, а також характеристики проведених там робіт і планування будівлі.
2
Визначайте категорії, послідовно перевіряючи приналежність того або іншого приміщення до категорії від найнебезпечнішою (А) до більш безпечної (Д).
3
Якщо в приміщенні знаходяться горючі гази, рідини, які можуть легко займатися при температурі, що не перевищує 28 градусів С, то таке приміщення можна сміливо віднести до категорії А. Також площа такого приміщення повинна складати більше 5% від загальної площі будівлі або ж 200 квадратних метрів. Якщо температура займання таких речовин перевищує 28 градусів, то це приміщення належить до категорії Б. Також до цієї категорії належить будівля в тому випадку, якщо воно не належить категорії А, а загальна площа приміщень категорії А і Б становить понад, ніж 5% всієї площі будівлі або 200 квадратних метрів.
4
За умови, що в приміщенні знаходяться горючі рідини та речовини, які можуть при взаємодії з водою або ж з киснем тільки горіти, і якщо це приміщення не відноситься до категорій А чи Б, його можна додати до категорій В1 - В4 . Також будівля належить до цих категорій, якщо загальна площа приміщень категорій А, Б, В1, В2 і В3 більше 5% загальної площі всіх приміщень.
5
У приміщеннях категорії Г перебувають негорючі речовини і матеріали в розпеченому, розплавленому або ж у гарячому стані, в процесі обробки яких виділяються тепло, полум'я, іскри. Що стосується визначення категорії Г за площею, вона розраховується за такою ж схемою, як і інші категорії, зазначені вище.
6
А в приміщеннях категорії Д розташовані негорючі речовини і матеріали, що мають холодний стан.
Пожежна безпека регламентує обов'язкове визначення категорії приміщення по пожежній та вибухопожежної небезпеки згідно з Правилами пожежної безпеки в РФ ППБ 01-03. Приміщення підрозділяють на різні категорії, які залежать від знаходяться всередині матеріалів і горючих речовин та їх характеристик.
Інструкція
1
Проаналізуйте параметри приміщення. Категорія вибухопожежної та пожежної небезпеки присвоюється тільки приміщенням складського чи виробничого призначення. Складіть список з знаходяться в приміщенні предметів і матеріалів. На підставі складеного списку послідовно перевірте приналежність приміщення до тієї чи іншої категорії.
2
Присвойте приміщенню категорію А з підвищеною вибухопожежонебезпечних, якщо в приміщенні розташовуються легкозаймисті рідини або горючі гази з температурою спалаху до 28оС. При цьому їх кількості достатньо для утворення вибухонебезпечних парогазоповітряні сумішей, які під час займання створять у приміщенні надлишковий тиск вибуху понад 5 кПа. Також до категорії А віднесіть приміщення, в якому зберігаються матеріали і речовини, які при взаємодії з киснем, водою або іншими речовинами в приміщенні, вибухають або починають горіти, створюючи надлишковий тиск вибуху до 5 кПа.
3
Присвойте приміщенню категорію Б з вибухопожежонебезпечних, якщо в ньому розташовуються волокна, горючі пилу або легкозаймисті рідини, що володіють температурою спалаху до 28оС. При цьому їх кількості достатньо для утворення пароповітряних або пилоповітряних сумішей, які під час займання створять у приміщенні надлишковий тиск вибуху понад 5 кПа.
4
Присвойте приміщенню категорію В1-В4 з пожежонебезпекою, якщо в ньому розташовуються трудногорючие та горючі рідини, трудногорючие і тверді горючі матеріали і речовини, а також матеріали і речовини, здатні горіти при взаємодії з водою, киснем або іншими речовинами в приміщенні .
5
Присвойте приміщенню категорію Г з помірною пожежонебезпекою, якщо воно використовується для виробничих потреб, під час яких обробляються матеріали в розпеченому, гарячому або розплавленому вигляді. При цьому процес обробки відбувається з виділенням іскор, полум'я або променистого тепла.
6
Присвойте приміщенню категорію Д зі зниженою пожежонебезпекою, якщо в ньому зберігаються матеріали і негорючі речовини в холодному стані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yo6DR74SIkM