Як вибрати клас ламінату.

Ламіноване покриття для підлоги має масу переваг, у тому числі володіє високим ступенем стійкості до зовнішніх впливів. Перш ніж зробити замовлення, потрібно вибрати клас ламінату залежно від майбутньої навантаження.
Інструкція
1
Перед покриттям підлоги слід оцінити майбутню прохідність приміщення. Залежно від цього потрібно вибрати клас ламінату. Цей матеріал зараз дуже популярний, його використовують в квартирах, в офісах і навіть на величезних торгових майданчиках, де за день проходять тисячі людей. За ламінатом легко доглядати. Він не змінює колір під впливом сонячних променів, здатний витримувати сильні удари і тривале зіткнення з водою.
2
Розрізняють шість класів ламінату, їм відповідають певні номери: 21, 22, 23, 31, 32 і 33. Така класифікація була розроблена Європейською асоціацією виробників ламінованих підлог на основі серії випробувань на стираність, ударостійкість, звукоізоляцію, стійкість до води , світлу, механічних впливів і т.д. Перша цифра говорить про сферу застосування ламінату: 2 - домашня, 3 - комерційна. Друга цифра показує рівень інтенсивності експлуатації ламінату, в порядку зростання від 1 до 3.
3
Вибирайте класи 21-23 для покриття підлоги у вашій квартирі. Клас 23 призначений для найбільшою мірою ходіння, наприклад, в кухні або в передпокої. Крім того, він має підвищену стійкість до вологи, що дуже актуально для цих приміщень. У кухні під час готування в повітрі з'являється підвищена вологість, яка осідає на підлогу. У передпокої, особливо восени та взимку, на підлозі часто скупчуються невеликі калюжі від снігу та дощу, принесеного на підошвах взуття.
4
Класи 21 і 22 призначені для кімнат з рідкісною прохідністю, наприклад, спальні або дитячій. Цей тип ламінату найдешевший, але і служить він недовго, максимум до 6 років. Тому, якщо є можливість, краще постелити у всій квартирі матеріал 23 класу. Це допоможе уникнути навіть невеликих відмінностей в кольорі або візерунку, і захистить від дрібних неприємностей, наприклад, подряпин від дитячих іграшок, розлитої води і т.д.
5
Якщо ви не великий любитель змін і не готові робити ремонт раз в 5-6 років, то можете вибрати для квартири ламінат 31 класу. Різниця в ціні в порівнянні з 23 класом не так вже значна, зате прослужить він набагато довше, до 10-12 років. Спочатку ж ламінат номер 31 призначений для офісних приміщень з невисокою прохідністю: переговорних кімнат, прийомних, кабінетів та ін. Служить він в такому випадку 2-3 роки.
6
Ламінат класу 32 і 33 підходить для приміщень з середньою і високим навантаженням на підлогу. Це відноситься до офісів, салонах краси, перукарнях, магазинах, складах і пр. Термін їх служби - від 3 до 10 років. Проте, настійно рекомендується використання меблів на гумових коліщатках або накладок на ніжки столів або шаф, а також килимків на вході для видалення вологи із взуття. Ці класи також можна вибрати для великої квартири або заміського будинку.
Зверніть увагу
Іноді ламінат називають ламінованим паркетом. Це пов'язано з тим, що він був спочатку створений для імітації паркету за економічною цене.Помніте, що класи з першою цифрою 3 можуть застосовуватися в домашніх приміщеннях, але починаються на цифру 2 незастосовні в офісних.
Корисна порада
Видалити плями з ламінату можна за допомогою ацетону або спірта.Сделать непомітною подряпину допоможе спеціальний ремонтний карандаш.Лучше не мити ламінатний підлогу мильним розчином, інакше з'являться білі стики.