Як вибрати годинник.

У наші дні відображати час вміють комп'ютери, ноутбуки, мобільні телефони і навіть кухонні плити та мікрохвильові печі, але наручний годинник продовжують користуватися досить широкою популярністю, поєднуючи утилітарну функцію відліку часу з важливою іміджевою складовою. Годинник - це ще і стильний аксесуар, здатний підкреслити смак, статус і навіть настрій свого власника.

Щоб вибрати годинник, необхідно уявляти собі основну мету, якої вони повинні служити. Все наручний годинник діляться на традиційні механічні (механізм приводиться в дію пружиною), кварцові (стрілки рухає електронна начинка) і електронні (час відображається на дисплеї).

  1. Недорогі годинник. Такі годинники набувають для визначення часу і використання різноманітних додаткових функцій. Хороші недорогі годинник - це електронні або кварцові годинники ціною від 20 до 50 доларів виробництва авторитетних азіатських чи європейських виробників. Дешевих і хороших механічних годинників не існує, адже навіть вітчизняні механічні годинники коштують від 1500 рублів, тобто дорожче 50 доларів. Кварцовий годинник відраховує час з похибкою близько 12 секунд на місяць, що цілком прийнятно і відповідає стандартам для швейцарської механіки без турбийона. Дешевші годинники дадуть похибка в 30 і більше секунд в місяць. Що ж стосується додаткових функцій, то вони виключно різноманітні. Електронний годинник можуть містити не тільки традиційні будильники і секундоміри, але і записники, метеостанції, навіть mp3-програвачі та флеш-накопичувачі.
  2. У середній ціновій категорії можна вибрати годинник від 100 доларів і дорожче. Це якісні репліки дорогих механічних годинників, кварцові годинники високої точності, а також бюджетні механічні моделі. Придбання якісної репліки має сенс, адже функціональність таких годин не відрізняється від оригіналу (вони робляться на базі того ж механізму), та й зовнішній вигляд практично ідентичний йому, при тому що ціна може відрізнятися від вартості оригіналу в 100 разів. Високоякісні кварцові годинники по точності ходу перевершують будь-яку механіку, наближаючись по цьому параметру до атомним годинах. Вартість такого годинника - від 100 до 500 доларів. Бюджетна механіка менш точна, але більш престижна.
  3. Елітні механічний годинник знаходяться в ціновому діапазоні вище 1000 доларів, випускаються маленькими партіями і містять дорогоцінні метали.