Як визначити підсмоктування повітря.

Автомобілісти, зіткнувшись з проблемою підсосу повітря в двигуні, вирішують її по-різному. Одні відразу ж заганяють своє авто в сервісний центр, інші намагаються вирішити проблему самостійно. Для усунення підсосу вам знадобиться димогенератор, який також стане в нагоді і для діагностики інших автомобільних пристроїв.
Вам знадобиться
  • - димогенератор;
  • - компресор;
  • - акумулятор;
  • - набір перехідників.
Інструкція
1
На автомобільних станціях обслуговування для виявлення підсосів повітря використовують димогенератор. Такий агрегат можна зібрати самостійно, але заводський варіант є більш надійним. Принцип дії димогенератора заснований на тому, що пристрій, де може бути підсос повітря, заповнюється кольоровим димом, який утворюється зі спеціальної рідини.
2
Спершу ознайомтеся з інструкцією та технічними характеристиками агрегату. В комплект пристрою входить набір перехідників: регулятор потужності нагрівача, модуль-випарник, дросель-перехідник, пластмасовий ящик, шланг, світлодіодний ліхтарик.
3
Розташуйте димогенератор якомога щільніше до місць, де ймовірно може йти підсос повітря. Вхідний штуцер пристрою за допомогою дросель-перехідника скомпануйте з джерелом стисненого повітря, вихідний штуцер за допомогою шланга - із впускним колектором. Встановіть заглушку на вхідному отворі впускного тракту.
4
До джерела живлення приєднаєте електронний регулятор. Підключіть димогенератор через акумуляторні батареї, використовуючи клеми по типу «крокодил». За допомогою швидкоз'ємного соединителя підведіть агрегат до повітряного компресора. Так можна продіагностувати будь-яку систему, вона, наповнившись димом, відразу ж покаже, де відбувається підсос повітря. Крім акумулятора можна користуватися джерелом постійної напруги 11-15 В і потужністю 5 А.
5
Встановіть ручку на максимум і почніть подавати стиснене повітря в генератор. При появі диму встановіть ручку в оптимальному положенні або поставте на мінімальну позицію. Стиснене повітря з димогенератора виходить під тиском близько 1-2 Бар. Використовуйте компрессон для накачування шин для його подачі. Зачекайте близько 2 хвилин, за цей час утворюється потрібну кількість диму.
6
На зовнішній стороні димогенератора індикатором, який сигналізує власникові авто про виявлені підсосі повітря.
7
За допомогою манометра контролюйте тиск диму, яке не повинно бути вище 0,5 Бар. При високому тиску деякі деталі можуть піддатися деформації.