Як добути гроші.

Менеджери будь-якої компанії прагнуть знайти найкращі варіанти фінансування її діяльності. Потреба в засобах періодично виникає у всіх, що пов'язано з ростом та іншими поточними ситуаціями. Є п'ять базових способів фінансування цих потреб.
Інструкція
1
Розгляньте можливість випуску акцій. Додаткові акції ви зможете випустити за рахунок частки вже наявних акціонерів. Цей крок дозволить мобілізувати необхідні грошові кошти.
2
Розгляньте можливість випуску облігацій. В цьому випадку інвестори отримають постійний відсотковий дохід, а також повернення основної суми на дату погашення облігацій.
3
Проаналізуйте можливість отримання банківської позики. Банк може видати кредит, забезпечений активами, які належать компанії. Зазвичай з банком укладається угода про кредитну лінію. Гроші можуть позичають банком як на короткий термін (до 1 року), так і на тривалий період.
4
Розгляньте можливість фінансового лізингу. Цей варіант використовується, коли компанія не бажає купувати обладнання або автомобілі. Лізинг буває операційним (короткостроковим) та капітальним (довгостроковим). У разі короткострокового лізингу орендар повертає ще придатне до експлуатації обладнання фінансової компанії. При довгостроковому ж лізингу термін корисної служби устаткування до кінця оренди закінчується. І воно продається орендарю за символічну ціну.
5
Проаналізуйте можливість отримання кредиту від постачальників. Менеджери можуть спеціально затягувати розрахунки з постачальниками, а можуть просто з ними домовитися про розрахунок за поставлений товар протягом тривалого часу.
6
Зробіть вибір на користь одного з розглянутих варіантів. Інших можливостей фінансування людство поки не винайшло.
Зверніть увагу
Будь-який спосіб фінансування компанії пов'язаний з ризиком. Навіть великі компанії можуть виявитися не здатними гасити борг. Тоді компанію чекає процедура банкрутства. Тому слід ретельно вибирати спосіб залучення грошових коштів, уважно зважуючи всі можливості.
Корисна порада
Ознайомтеся з книгою Стівена Сілбігера "MBA за 10 днів", де доступно викладено нюанси всіх способів фінансування.