Як навчитися керувати собою і своїми емоціями.

Уміння керувати собою і своїми емоціями - це вміння управляти своїм життям. Тримати все під контролем і не виходити за рамки. А також це ще і керування оточуючими вас людьми і вплив на них. Адже емоція - це одне з ключових складових нашого життя.
Інструкція
1
Щоб стримати свої емоції в якійсь певній ситуації, скористайтеся старим методом: долічіть до 10. Коли ви спокійні, ви схильні приймати розумні рішення, не дарма ж кажуть, що гнів - поганий порадник. Під впливом стресу ми сприймаємо навколишній світ болісно і в ці моменти ми дуже вразливі.
2
Контролювати свої емоції вам допоможе прагнення до досконалості та неповторності. Це значить, що необхідно постійно рости над собою, прагнути кращого. Розвивайте свої кращі якості якнайсильніше. Самовдосконалення - це довгий і кропіткий труд. Ви повинні стати духовно багатшими, стати цікавішим не тільки для самого себе, а й для оточуючих вас людей. У важку хвилину це дуже вам стати в нагоді.
3
Займіться самоаналізом. Це означає, що потрібно об'єктивно оцінювати себе і свої дії. Будьте максимально чесні перед собою. начините з малого. Якщо у вас є конфлікти з оточуючими, то тверезо оцініть ступінь своєї провини і провини опонента. Це дозволить якомога глибше зазирнути всередину себе і пізнати власну особистість з різних ракурсів сприйняття дійсності.
Корисна порада
Як випливає вивчіть свої сильні і слабкі сторони.
Мистецтво управління собою дозволить вам стати врівноваженою і цілісною особистістю, яка сміливо йде по життю і насолоджується кожним днем. Щоб оволодіти цим мистецтвом, потрібно поспостерігати за своєю поведінкою в тій чи іншій ситуації.
Інструкція
1
Отримуйте позитивні емоції. Можливо, ви любите дивитися фільми, оглушливі. Але вже після кількох переглядів поспіль ви почнете здригатися від будь-якого несподіваного звуку, наприклад, телефонного дзвінка. Тому намагайтеся фокусуватися на приємних враженнях, усмішках та позитивному настрої. Більше спілкуйтеся з безжурні людьми і незабаром ви помітите, що й самі стаєте життєрадісною людиною.
2
Звичайно, в житті може трапитися те, що переповнить чашу терпіння і змусить сильно засмутитися або розлютитися. У такі моменти тримайтеся подалі від близьких, яких ви можете образити без причини. В іншому випадку весь гнів виллється на невинні голови, адже як не стримуй емоції, вони все одно рано чи пізно дадуть про себе знати. Щоб це не відбулося раптово, дозволяйте собі емоційну розрядку: регулярно займайтеся спортом або будь-яким фізичним працею, сходіть на футбольний матч, де можна вдосталь «повболівати» за улюблену команду, а заодно і зняти напругу.
3
Дуже важко контролювати себе під час конфліктних ситуацій або тоді, коли вас провокують на агресивну поведінку. Щоб не перетворювати суперечку в базар, намагайтеся аргументувати свої відповіді і вимагайте того ж від співбесідника. Якщо відчуваєте, що починаєте виходити з себе, візьміть паузу, наприклад, відпийте ковток кави. Говоріть твердо і рішуче, але не зривається на крик, навіть якщо кричать на вас. В цьому випадку краще скористатися захисною реакцією і поки триває настільки гучний монолог уявляти собі крикливого співрозмовника з великими вухами або клоунским носом. Це неминуче викличе у вас усмішку, а, значить, допоможе розслабитися.
4
Щодня робіть щось для власного вдосконалення. Девіз всіх людей, які багато досягли в житті, сформульований дуже давно і досить простий: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні». Цей життєвий принцип навчить вас скрізь встигати, бути організованим, а також допоможе дуже швидко побачити результати власної праці. Складайте плани і дотримуйтеся їх, не забуваючи залишити і місце для заслуженого відпочинку.