Як визначити швидкість автомобіля.

Швидкість автомобіля постійно змінюється під час подорожі. Визначенням того, яка швидкість у машини була в той чи інший момент шляху, дуже часто займаються як самі автолюбителі, так і компетентні органи. Тим більше, що способів дізнатися швидкість автомобіля величезна кількість.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити швидкість автомобіля знайомий всім ще зі школи. Для цього вам потрібно зафіксувати кількість кілометрів, яку ви проїхали, і час, за який ви це відстань подолали. Розраховується швидкість авто за формулою: відстань (км.) Розділити на час (ч.). Так ви отримаєте шукане число.
2
Варіант другий використовується тоді, коли автомобіль різко зупинився, але базових вимірів, як то час і відстань, ніхто не проводив. У цьому випадку швидкість автомобіля розраховують за його гальмівного шляху. Для подібних обчислень є навіть своя формула. Але використовуватися вона може тільки в тому випадку, якщо при гальмуванні залишився на дорозі слід.
3
Отже, формула виглядає наступним чином: початкова швидкість автомобіля дорівнює 0,5 х час наростання гальмування (м/с) х, усталене уповільнення авто при гальмуванні (м/с?) + Корінь з довжини гальмівного шляху (м) х, усталене уповільнення автомобіля при гальмуванні (м/с?). Величина під назвою «усталене уповільнення авто при гальмуванні» фіксована і залежить тільки від того, який асфальт мав місце бути. У разі сухої дороги в формулу підставте число 6,8 - воно прописано в Гості, використовуваному для розрахунків. Для мокрого асфальту дана величина буде дорівнювати 5.
4
Визначити швидкість з гальмівного шляху можна і ще по одній формулі. Виглядає вона так: S = Ке x V x V/(254 х Фс). Підставляти в цю формулу потрібно наступні значення: гальмівний коефіцієнт (Ке) - для легкових автомобілів за це значення зазвичай береться 1, швидкість на початку гальмування (V), коефіцієнт зчеплення з дорогою (Фс) - для різних погодних умов визначено своє значення: сухий асфальт - 0,7, мокра дорога - 0,4, укочений сніг - 0,2, обмерзла траса - 0,1.
5
Можна визначити швидкість автомобіля на певній передачі. Для цього вам потрібні наступні значення: кількість обертів колінчастого вала (Nc), динамічний радіус колеса (R), передавальне число передачі (in), передавальне число головної пари (irn), початкова швидкість автомобіля (Va). Розрахуйте швидкість за формулою: Va = Nc x 60 x 2Пі x R/(1000 x in x irn).