Як почати співбесіду.

При влаштуванні на роботу вам, швидше за все, доведеться пройти співбесіду. Це дуже важливий і відповідальний етап як для керівника, так для здобувача. Перший хоче підібрати собі цінного співробітника, а другий - гарне місце з приємними колегами, зручним графіком та високою заробітною платою. Враження про людину формується в перші хвилини спілкування з ним. Тому на співбесіді найважливіше початковий етап.
Вам знадобиться
  • - резюме;
  • - диплом;
  • - трудова книжка;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Ваша підготовка до співбесіди повинна початися ще вдома, до того як ви вийдете на вулицю. Спочатку підготуйте документи, резюме, трудову книжку, диплом, паспорт. Продумайте, як і що ви будете відповідати роботодавцю. Займіться своїм зовнішнім виглядом. Обов'язково підготуйте чисту, акуратну і відпрасовану одяг. Вона не повинна бути викликає. Жінкам краще відмовитися від коротких спідниць і топіків, а чоловікам - від спортивних трико і олімпійок. Кращий варіант одягу для співбесід - строгий костюм.
2
Помийте голову, зробіть манікюр. Не забудьте і про взуття, вона повинна бути охайною і чистою. Обов'язково перед виходом прийміть душ, ваш співрозмовник не повинен відчувати неприємних ароматів. Жінкам потрібно зробити непомітний макіяж. У зовнішньому вигляді здобувача не повинно бути нічого відразливого.
3
Чи не запізнюйтесь на співбесіду, краще вийдіть з дому заздалегідь. При зустрічі з роботодавцем посміхніться йому. Говоріть спокійним голосом, не показуйте свою нервозність. Поводьтеся чемно і невимушено. Співбесіда почалося, як тільки майбутній начальник побачив вас. Тому при вході в офіс ще раз перевірте свій зовнішній вигляд, наявність документів і не забудьте зобразити на обличчі саму відкриту і щиру посмішку.
4
Співбесіда - це не сповідь, а самопрезентація. Тому будь-які ваші дії і слова повинні доводити, що ви відповідальна людина, якого можна і потрібно прийняти на роботу. Співбесіда починається зі знайомства, причому знайомляться саме з вами. І якщо кандидатура влаштує роботодавця, вам дозволять отримати інформацію і про фірму.
5
Початок може складатися з питань роботодавця і ваших відповідей або ж вас попросять коротко розповісти про себе. Другий варіант вимагає невеликої домашньої підготовки. Якщо ви зіткнулися саме з цим методом початку співбесіди, дійте, це найкращий шанс залишити про себе позитивні враження.
6
Про дитинство і юність краще розповісти небагато, повідомте лише основні відомості: де ви народилися і жили, в якій школі навчалися. Далі потрібно торкнутися теми освіти, назвати найменування навчального закладу і обов'язково розповісти про всі додаткові курсах, які ви відвідували.
7
Розкажіть про всі ваших попередніх місцях роботи. Почніть з останнього. Опишіть всі функції, які ви виконували, адже це дуже важлива інформація для вашого майбутнього роботодавця. Детально потрібно розповісти лише про 3-4 місцях роботи. А про всіх інших (якщо вони є) лише згадати.
8
Якщо ж роботодавець ставить питання, відповідайте на них якомога більш повно. Не варто оброблятися сухими лаконічними репліками, так ви не справите гарного враження.
Телефонна співбесіда, безумовно, програє в об'єктивності особистому спілкуванню. У нанимающей сторони немає можливості оцінити зовнішній вигляд людини, її манеру одягатися і вести себе. Однак, є й переваги: телефонна розмова буде на порядок коротше, крім того він не вимагає «відривати» людини від справ - претендент на посаду може пройти подібне опитування не виходячи з дому.
Вам знадобиться
  • - власне резюме;
  • - ручка;
  • - блокнот;
  • - базовий пакет документів (паспорт, пенсійне посвідчення);
  • - доступ в інтернет (опціонально).
Інструкція
1
Будьте готові до дзвінка. Це не означає, що вам потрібно постійно перебувати поблизу телефонного апарату - навпаки, занадто швидкий відповідь може дещо збентежити абонента. Потурбуйтеся про те, щоб під час розмови вас ніхто не турбував і під рукою було все, що може знадобитися (зазначено у відповідному полі неподалік). Безумовно, про те ж повинен потурбуватися і наймач, який, крім іншого, буде провідною стороною у бесіді і повинен спланувати її хід.
2
Дотримуйтеся правил ділового спілкування. Оскільки особистий контакт не розуміється, оцінити вас можна за єдиним критерієм - голосу і манері говорити. Не поспішайте, чітко промовляйте слова і формулюйте думки, перед тим, як починати говорити. Розширте лексикон: замість звичайного «так» можна сказати «зрозуміло», а «тоді» замінити на «в такому випадку». Подібна, почасти аристократична, манера розмови створить про вас враження серйозного, начитаного і ділової людини.
3
Роботодавцю, незважаючи на те, що він є лідируючою стороною, варто подбати про комфорт співрозмовника. Переконайтеся, що у нього є час для розмови і що він досі зацікавлений в даній вакансії. Всупереч розхожій думці, якщо ви вирішили що співробітник вам не підходить, потрібно обов'язково повідомити йому про це: абстрактна фраза «ми вам зателефонуємо» залишає людину в стані очікування і невизначеності.
4
Спробуйте вгадати питання, які вам будуть задавати. Перш за все, такі можуть бути пов'язані зі спірними моментами у вашому резюме (не вказана причина звільнення з останнього місця роботи; не вказана бажана зарплата). У другу чергу, роботодавець може перевірити вашу кваліфікацію (наприклад, уточнити, якими мовами програмування ви володієте і на якому рівні). Крім того, тримайте під рукою свій розклад на найближчі кілька днів: якщо вам призначать особисту зустріч, то ви швидко зрозумієте, в який час це краще зробити.