Як відрізнити підроблені гроші. Як відрізнити справжні 500 рублів від підробки.

Шахраї воліють підробляти купюри номіналом 1000 рублів. На другому місці знаходяться 500-рублеві банкноти. Щоб убезпечити себе і своїх близьких необхідно навчитися визначати справжність купюри без спеціальних технічних пристосувань.
Вам знадобиться
  • - купюри номіналом 5000, 1000, 500 рублів;
  • - лупа;
  • - монетка.
Інструкція
1
Потрясіть купюру біля вуха. Цей спосіб дозволить визначити якість паперу, за якою можна відрізнити підроблені гроші. Фальшива банкнота буде глухо шарудіти, в той час, як купюра із справжньої папери - буквально «гриміти».
2
Акуратно намочіть частина банкноти, яка здалася вам підозрілою. Використовуйте те місце, де є фарба. Якщо купюра справжня, то з нею нічого не станеться. В фальшивках не вміють використовувати водостійкі фарби, тому, ваші пальці будуть пофарбовані в колір банкноти.
3
Уважно погляньте на номер пропонованої вам купюри. Фарба, за допомогою якої він нанесений, виконана за спеціальною технологією і міцно нанесена на папір. Коли цифри і букви проглядаються погано або навіть в одному місці немає барвника - купюра підроблена.
4
Складіть купюру в тому місці, де розташовується серійний номер (навіть якщо він цілий і неушкоджений - для перевірки). Проведіть нігтем або монеткою по лінії згину. У підробленої банкноти фарба почне обсипатися. Справжні гроші при даній маніпуляції залишаться неушкодженими.
5
Перегляньте банкноту на просвіт. При цьому зверніть увагу на перфорацію - маленькі дірочки, що вказують номінал купюри. Вони виконуються спеціальним лазером. У фальшивомонетником таке обладнання відсутнє, вони використовують тонкі голки, якість дірочок від яких помітно відрізняється (з'являються нерівні краї, папір на яких Мохро; дірочки розташовані з нерівними проміжками). Цей момент також можна перевірити за допомогою обмацування гроші: справжня володітиме рівною і гладкою перфорацією, фальшива - опуклою.
6
Придивіться до захисної металізованої нитки. У оригінальній банкноти, в місці, де нитка перетинається з цифрою, фарба цифри нанесена поверх металевої частини. Фальшивомонетники не здатні виконати дану операцію, тому, на їх купюрах блискучий прямокутник перекриває фрагмент одиниці (наприклад, на купюрі 1000 рублів).