Як не заразитися вірусом.

Вірус грипу за короткі терміни здатен охопити практично все населення планети. Заразитися може будь-яка людина, але найбільше цього схильні люди похилого віку і малюки в зв'язку з особливостями імунітету. Так як же захистити себе під час епідемії грипу і не заразитися цим вірусом?
Інструкція
1
При виході з дому змащуйте ніс зсередини маззю з «Віфероном» або «оксоліновою маззю», борним вазеліном або спеціальним протизастудним бальзамом. Адже зараження вірусом грипу відбувається найчастіше через слизову оболонку носа, на якій і осідають частинки, літаючі в повітрі. Вкрита захисним засобом слизова стає несприйнятливою до вірусів, вони гинуть, не встигнувши проникнути до дихальних шляхів.
2
Частіше мийте руки, особливо якщо на роботі вас оточують хворі колеги. Адже ви весь час берете телефонну трубку, яку брав хворий вірусом грипу, чіпаєте дверні ручки. І щоб заразитися, зовсім не обов'язково тягнути руки в рот, досить почухати ніс або потерти очі. Завжди тримайте під рукою флакончик антибактеріального гелю або вологі серветки.
3
Під час поїздки в громадському транспорті тримайте в роті гвоздику, шматочок кореня аїру, корочку лимона або апельсина - це допоможе знищити частинки вірусу. Носіть завжди з собою носовичок, змочений декількома краплями олії полину, лаванди або ялиці. Періодично прикладайте його до носа, особливо, якщо поруч хтось кашляє або чхає. Речовини, що містяться в цих ефірних маслах, вбивають мікробів.
4
Підвищуйте вологість повітря в приміщенні, адже епідемія грипу і ГРВІ в основному починається в опалювальний сезон. Пересушене повітря в кімнаті - це якраз те, що потрібно вірусам для швидкого розмноження. Найкраще вірус передається при низькій вологості (двадцять-тридцять п'ять відсотків), якщо цифра зростає до вісімдесяти відсотків, передача вірусу практично може бути припинена. Так що рекомендується придбати зволожувач повітря або, в крайньому випадку, вішайте змочені рушники на батарею.
5
Сучасна стратегія боротьби з вірусом грипу включає в себе вакцинацію осіб високого ризику захворюваності (школярі, діти, які відвідують дитячий сад і робітники). Тому не забудьте прищепитися перед початком епідемії. В громадських місцях надягайте на обличчя маску, яку можна купити в кожній аптеці.