Як налаштовувати 12-струнну гітару.

Струни дванадцятиструнну гітари розташовуються шістьма парами і налаштовуються традиційно в унісон або в октаву. Хоча струни і є «витратним матеріалом» у виконанні на інструменті, вони можуть прослужити довше, якщо від настройки до останньої репетиції приділяти їм належну увагу.
Інструкція
1
Зніміть старі струни з гітари. Можете, звичайно, розкрутити всі дванадцять колков і зняти струни «за правилами», але краще просто ослабте і перекусіть кусачками. Берегти їх нема чого.
2
Натягніть першу струну, відразу налаштуйте на ноту «мі» по тюнеру, від камертона або фортепіано.
3
Натягніть шосту струну, налаштуйте на «мі».
4
Далі натягніть і налаштуйте другу струну («сі»), п'яту («ля»), третю («сіль») і четверту («ре»).
5
Натягніть і налаштуйте додаткові струни в тому ж порядку. Звучання додаткових струн буде або в унісон з основними, або на октаву вище, або на октаву нижче. Дайте гітарі постояти трохи.
6
Перевірте лад, підтягніть з'їхали струни, починаючи з основних і закінчуючи додатковими.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AKrX__9UFW4
Зверніть увагу
Налаштування гітари. Як правильно налаштувати гітару. струною; Налаштування 12-ти струнної гітари виконується наступним чином: дванадцятиструнну гітара налаштовується так само, як і гітара шестиструнна. Додаткові струни, парні до основних, налаштовуються: - 1-а і 2-а струни, в унісон з основними струнами; - 3, 4, 5, 6-а струни на октаву вище основних струн
Корисна порада
Як налаштувати 12 струнную гітару? Основні струни 12 струнної гітари налаштовуються відповідно до стандартного ладом. А решта додаткові струни (струни №5, 7, 9, 11) налаштовуються на ті ж ноти, що й основні струни (струни №6, 8, 10, 12), але на октаву вище. У підсумку отримуємо наступний лад: Перша струна - E (МІ першої октави).