Як брати ініціативу в свої руки.

Якщо вам набридло грати другорядні ролі, візьміть ініціативу в свої руки. Ініціатива може стосуватися відносин, кар'єри. Не обійтися без особистої активності в спробі самовдосконалення та саморозвитку.
Інструкція
1
Ініціативність не впаде на вас зі стелі. Уміння відстоювати і просувати свої інтереси треба розвивати поступово, послідовно і планомірно. Візьміть відповідальність за своє життя на себе. Не сподівайтеся, що хтось зробить все за вас: оточуючі можуть не знати або не розділяти ваших уподобань.
2
Поінформованість - важлива якість лідера. У незнайомій обстановці людина губиться і боїться кроку ступити. Тому ви повинні бути в курсі, з якою середовищем маєте справу і чого можна очікувати від тих чи інших суб'єктів. Почніть з простих дій, потім переходите до більш грандіозним звершень.
3
Надійтеся тільки на себе. Дрібні доручення, звичайно, можна давати комусь із товаришів, але в цьому випадку ви не повинні розраховувати на повну відповідність вашим вимогам та очікуванням. У кожної людини формується по життю своя соціально-психологічна матриця, тому ваші погляди на одне й те саме явище можуть кардинально відрізнятися.
4
Щоб тримати ситуацію під контролем, організуйте свій життєвий простір. Розподіліть свій час і сили на те, що для вас найбільш важливо. Чи не розмінюйтеся на дріб'язкові розваги, вони не зроблять вас ані сильнішим, ані привабливіше, тільки віднімуть ваш час.
5
Щоб бути ініціативним людиною, треба вести здоровий і активний спосіб життя. Займайтеся спортом, бігайте, плавайте, розганяйте по тілу кров. На вас будуть рівнятися, бачачи в вас не тільки лідера, а й стрункого підтягнутого людини, яка, безумовно, гідний наслідування.
6
Якщо ви не впевнені в необхідності першого кроку з вашого боку, спробуйте спровокувати іншого на цей крок. Наприклад, якщо ви хочете з кимось познайомитися, пильно дивіться на вподобаного людини з боку, загадково посміхайтеся, залучайте до себе увагу. Можете підійти і попросити про будь-якої допомоги.
Зверніть увагу
Висувати ініціативу не завжди доречно. В деяких випадках розумніше відступити і промовчати.
Корисна порада
Чи не відступайте відразу при першій невдачі. Можливо, є сенс спробувати ще раз. Наступний крок може виявитися успішним, а терпіти неминучу поразку через власність пасивності нерозумно.