Як знайти відносну вологість.

Вологість показує, яка кількість парів води міститься в повітрі. Важливим екологічним показником середовища є відносна вологість. Якщо вона приймає занадто низькі або надто високі значення, людина швидко втомлюється, погіршується його сприйняття, пам'ять і самопочуття.
Інструкція
1
Вологість буває абсолютною і відносною. Абсолютна вологість f показує реальну кількість водяної пари по масі, яке знаходиться в одному кубічному метрі повітря. Щоб знайти абсолютну вологість повітря, розділіть масу пара до загального обсягу вологого повітря. Одиниці виміру - грам на метр кубічний, г/м?.
2
Існує поняття максимальної абсолютної вологості при фіксованій температурі. Справа в тому, що щільність водяної пари не може збільшуватися до нескінченності, в певний момент настає термодинамічна рівновага. Це такий стан системи, при якому макроскопічні параметри, такі як температура, об'єм, тиск, ентропія, постійні в часі. Ці величини коливаються біля своїх середніх значень, якщо система максимально ізольована від впливів зовнішнього середовища.
3
Отже, при настанні термодинамічної рівноваги між парою і повітрям кажуть, що повітря насичене парою. Вологість повітря, насиченого парою, і є максимальною. Її називають також кордоном насичення. Вона вимірюється теж в г/м ?. Можна позначити її за F.
4
Щоб визначити відносну вологість повітря, знайдіть відношення абсолютної вологості до максимальної:? = F/F. Той же результат буде отриманий, якщо розділити тиск пара на тиск насиченого пара. Відносна вологість - безрозмірна величина, може записуватися в процентах.
5
Насичення повітря паром залежить від температури. Та температура, при якій дана кількість водяної пари насичує повітря, називається точкою роси. При досягненні цієї температури з'являється конденсат, або, іншими словами, випадає роса. Взагалі, чим вище температура, тим більше пара потрібно для насичення повітря.
Корисна порада
Живі організми страждають від сухості повітря і починають хворіти. У рослин висихають листя, у людей лущиться шкіра і сверблять очі. Для підтримки нормального рівня вологості в приміщеннях використовуються зволожувачі.