Як навчити дитину роботі на комп'ютері.

Комп'ютер вже давно став не розкішшю, а засобом пізнання світу. Корисним він може бути не тільки для дорослих, а й для дітей. Однак довгий проведення часу за ним може нашкодити дитині, тому батькам слід навчити малюка правильно користуватися комп'ютером.
Інструкція
1
Ледве дитина навчився впевнено ходити, як він намагається підібратися до комп'ютера ближче. Не дивно, адже мама з татом проводять за ним так багато часу, і малюкові хочеться знати, що ж цікавого вони знайшли в цій машині. Однак до двох з половиною - трьох років дитині за екраном монітора робити нічого. В цей час він ще освоюється в реальному світі.
2
Коли настає вік «чомучок», тут-то комп'ютер і стане гарною підмогою для дитини та її батьків. Завантажте інтерактивні ігри й навчальні передачі для найменших. Адже набагато цікавіше не прочитати в книзі, чому риба не тоне, а самому опинитися в підводному світі і подивитися, як там все влаштовано. Діти, які використовували навчальні програми, в школі почуваються більш упевнено.
3
Поясніть дитині правила користування комп'ютером. Покажіть, як він включається, як запустити програму, які клавіші треба натискати під час гри. Зрозуміло, під час роботи за комп'ютером будете поряд з малюком, проте це не означає, що, коли ви відлучитися на п'ять хвилин, він не встигне понажимать десяток кнопок і відформатувати диск. Поясніть йому, що не варто нічого натискати без вашого дозволу.
4
Можуть сподобатися малюкові і графічні програми - Paint або Paintbrush. Пізніше він зможе освоїти фотошоп, навчитися малювати картинки, створювати листівки та запрошення. Не зайвим буде кольоровий принтер, де дитина зможе роздрукувати результати своєї творчості.
5
Батьки молодших школярів отримують від комп'ютера безсумнівну користь. За допомогою ігор вони вчать дітей самостійно приймати рішення і тут же бачити їх наслідки. У деяких школах учнів у цьому віці починають навчати Flash-анімації. Діти з задоволенням створюють мультики і розвивають свої творчі здібності.
6
Після покоління дітей, вихованих телевізором, підростає покоління, виховане комп'ютером. Не слід перекладати свої обов'язки на машину. Займайтеся разом з дитиною, показуйте йому нові навчальні фільми, вчіть зосереджуватися на інтерактивних іграх.
7
Дитина, котра опанувала комп'ютер, рано чи пізно вийде на простори інтернету. Не варто відпускати його гуляти по цьому величезному віртуальному світу самотужки. Поясніть малюкові правила поведінки в інтернеті, домовтеся, що він не буде скачувати файли без вашого відома, відкривати підозрілі листи з вкладеннями, так як там може бути вірус. По можливості заблокуйте в браузері сайти, що містять інформацію, яка не повинна потрапити на очі дитині.
8
Багато дітей так захоплюються комп'ютером, що віддають перевагу віртуальному спілкуванню реальному. Придумуйте малюкові цікаві розваги, які допоможуть йому повернутися в реальність.