Як бути, якщо рівень доходів не постійний.

Отримувати в кінці і на початку місяця стабільну зарплату зручно і надійно. Адже можна чітко планувати бюджет і легко «перехоплювати до получки». Але якщо ви вибрали цікаву і азартну професію вільного художника, є небезпека періодично залишатися на мілині. Якщо дохід не постійний, треба дуже ретельно підходити до особистого фінансового планування.
Інструкція
1
Підрахуйте, скільки в середньому грошей іде на необхідні потреби. Це - плата за житло і зв'язок, харчування та проїзд, походи в спортзал і внески за кредити, якщо вони є. Періодичні зустрічі з друзями в сауні або вилазки в нічні клуби не варто враховувати. В обмежених фінансових обставинах можна обійтися без розваг.
2
Пригадайте, який місячний дохід був самим мінімальним за останні кілька місяців. Якщо він більше або дорівнює сумі, яку ви відклали на необхідні потреби, ви можете зробити поправки в плануванні видатків, наприклад, збільшити суму на харчування чи спортивні заняття, купити акції або відкрити рахунок у банку.
3
Робіть обов'язковий резерв грошових коштів, якщо у вас є періоди, коли ви взагалі нічого не заробляєте, або заробіток значно нижче суми на необхідні витрати. Поповнюйте цей резерв кожен раз, коли ваші доходи будуть це дозволяти. Не піддавайтеся спокусі купити дорогу річ на всі зароблені гроші в надії, що завтра заробіток буде таким же вдалим, як і сьогодні. Є небезпека залишитися взагалі без засобів до існування або влізти в борги. У вашому резерві повинна бути така сума, щоб ви могли пережити пару-трійку місяців без доходів, не змінюючи звичного способу життя.
4
Не беріть кредити і не залазьте в борги. Банківські працівники недарма відмовляють у кредиті людям без постійного джерела доходів. Не кожна людина може планувати свій сімейний бюджет таким чином, щоб при нерегулярних грошових надходженнях вносити внески по кредитах вчасно. А спілкування з представниками колекторських організацій ще нікому не додавало оптимізму.
5
Перетворіть нерегулярні доходи в постійні. Звідти поповнюваний рахунок в банку, з якого дозволяється знімати гроші. А потім кладіть у банк все, що ви заробляєте і раз на місяць знімайте певну суму. Розраховується вона просто. Порахуйте, який ваш середньорічний дохід, розділіть це число на 12 і відніміть 10 відсотків. Отримана сума і буде вашою регулярної заробітною платою. Наприклад, якщо в рік ви заробляєте 280000 рублів, то в місяць ви будете знімати 21000. А решту 10 відсотків будуть вашої «заначки» на непередбачений випадок.