Як у пісні залишити тільки голос.

Так само, як інженери не квапляться розкривати секрети своїх розробок, музиканти рідко діляться з громадськістю чимось, окрім пісень. Однак часом виявляється потрібен не підсумковий матеріал, а вихідний - наприклад, вокальна партія з якоїсь композиції.
Вам знадобиться
  • -Adobe Audition 3.0
Інструкція
1
Встановіть програму Adobe Audition 3.0. Вам, крім того, знадобиться VST плагін Center Channel Extractor - завантажити його можна на сайтах, присвячених редагуванню звуку.
2
Створіть копію пісні, з якої хочете отримати вокал. Переважно, якщо це буде композиція, записана в форматі високої якості з мінімальним стисненням. Відкрийте її за допомогою Audition.
3
Відкрийте меню Effect -> Stereo Image -> Center Channel Extractor. На екрані з'явиться вікно з десятком повзунків для редагування роботи плагіна. Будь-яка пісня має унікальний набір частот, в неї входять, а тому універсального значення для кожного параметра не існує. Добитися найкращої якості вирізаною акапелли можна тільки перебравши кількох варіантів налаштувань.
4
У пункті Extract Audio From вкажіть тимчасову область, в якій знаходиться вокал. «Ліва» частину це початок, «права», відповідно, середина. Якщо вам потрібен якийсь конкретний фрагмент, то вкажіть параметр «вибірково» і задайте області редагування.
5
Опишіть голос в пункті Frequency Range. Людський голос може звучати лише в деякому діапазоні частот, який вам і потрібно визначити. Користувачеві надаються варіанти Male Voice, Female Voice, Bass і Full Spectrum, відповідні чоловічого, жіночого та басової партії, відповідно. Якщо вокалістів декілька, то краще вибрати останній пункт, вирізує всі доступні людським зв'язкам частоти. Однак така настройка є «грубої» і знижує підсумкове якість.
6
Center Channel Level посуньте в праву частину панелі.
7
Volume Boost Mode (підвищення гучності) використовуйте на власний розсуд.
8
У підпункті Descrimination Settings розташований пакет налаштувань для редагування звучання. Crossover задає рівень музики (зрушити до 0-7%); Phase Discrimination приймає середні та високі значення; з Amplitude Discrimination \ Bandwidth доведеться експериментувати в кожному конкретному випадку. Spectral Decay Rate є інтегруючим і сглаживающим параметром, його діапазон значень від 80 до 100%. FFT Size виберіть у діапазоні 4096 - 10240; Overlays - 3-9; Interval Size - 10-50 мс; Window Width - 30-100%.
9
Після зміни налаштувань клікніть «Редагувати» і збережіть мікс, від якого залишиться тільки голос. Якщо якість вокалу незадовільний - змініть настроювання в зазначеному діапазоні.