Як знайти спосіб швидко вкласти дитину.

Дитина, що відмовляється засинати, здатний принести батькам чимало клопоту. Універсального рецепта, що дозволяє змусити спати будь-якого малюка, не існує. Все залежить від його віку та характеру.
Інструкція
1
У віці до двох років укладати дитину до сну допоможе пристосування, зване мобилем. Підвісьте його над дитячим ліжечком на такій висоті, щоб малюк не зміг до нього дотягнутися і зупинити або відірвати, а також щоб у нього не виникло косоокість. Заведіть пружинний привід мобіля, і він буде обертатися протягом декількох хвилин. Деякі приводи обладнані музичними скриньками, граючими колискову. Гарною підмогою для мобіля стане проектор, що показує на стінах, наприклад, що пливуть рибок. Цей проектор слід також розташовувати на такій відстані від ліжечка, щоб дитина ні при яких умовах не зміг до нього дотягнутися.
2
Брати дитину на руки, щоб заколисати, слід обережно і повільно. Колискову йому при цьому наспівуйте якомога тихіше. Коли він засне, покладіть його в ліжечко, не роблячи різких рухів, інакше він прокинеться. Іноді допомагає заміна ліжечка колискою, в якій малюка можна качати, не дістаючи і не беручи на руки.
3
Дитина більш старшого віку, вміє ходити і говорити, може відмовлятися спати свідомо. Ні в якому разі не лайте його за це - результат вийде зворотним. Краще всього, якщо до вечора він втомиться від рухомий ігри, заняття спортом, роботи по дому, тривалої прогулянки на свіжому повітрі - головне, щоб все було добровільно. Але ні в якому разі не підміняйте втому стресом. Дитина може швидко, міцно заснути і посварившись з батьками або подивившись емоційний фільм, але результат стресу вийде аналогічним результату втоми тільки на перший погляд. Під час сну, викликаного стресом, малюк може смикати, а вранці розповісти, що йому наснилися кошмари. Незважаючи на тривалість такого сну, дитина може майже не виспатися.
4
Деякі діти добре засипають після виконання певних ритуалів: перегляду телепередачі «На добраніч, малята» або аналогічної, читання казки. Не перешкоджайте дитині, якщо він побажає взяти з собою в ліжко певну іграшку. А ось засинати з цукеркою за щокою не дозволяйте в жодному випадку - це шкідливо для зубів і загрожує потраплянням цукерки в дихальне горло.
Зверніть увагу
Не змушуйте дитину спати силою.