Як бути здоровим, займаючись спортом.

Слово «спорт» для багатьох є синонімом слова «здоров'я». На жаль, дуже часто фізичні заняття стають причиною різних травм. Щоб активний спосіб життя не став для вас джерелом прикрощів, дотримуйтесь нескладні правила.
Вам знадобиться
  • - правильне харчування;
  • - рясне пиття;
  • - правильна техніка;
  • - підходяща програма тренувань;
  • - плавне збільшення навантажень;
  • - повноцінний відпочинок;
  • - спеціальне взуття та захист.
Інструкція
1
У першу чергу, забудьте про дієти. Найпоширеніша помилка початківців займатися спортом - бажання прискорити процес, поєднуючи активні тренування і обмеження в харчуванні.
2
У вашому раціоні обов'язково повинен бути присутнім білок, необхідний для будівництва м'язів, і повільні вуглеводи, що забезпечують вас енергією на тривалий час. Зниження кількості вуглеводів до рівня менше 100 грам в день може привести до нейроендокринним проблемам.
3
Пийте більше рідини. Не вірте тим, хто стверджує, що під час тренування пити не можна. Навпаки, саме під час занять спортом ваш організм з потом активно втрачає вологу. Якщо не заповнювати її рівень в організмі вчасно, можна спровокувати серйозні порушення водно-сольового балансу.
4
Крім цього, волога необхідна для того, щоб ваші м'язи і зв'язки залишалися еластичними. Недостатня рухливість суглобів призводить до різних травм.
5
Перед початком занять пройдіть медичне обстеження. Дізнайтеся про всі протипоказання до занять спортом. Це дозволить вам вибрати правильний напрям на шляху до фізичної краси і здоров'ю.
6
Правильно підбирайте тренувальну програму. Якщо ви ніколи не займалися спортом професійно, обов'язково проконсультуйтеся з досвідченим тренером або інструктором. Тільки він підбере потрібні вправи, які підходять саме вам.
7
Займайтеся з інструктором перший час і кожен раз, коли освоюєте нове складне вправу. Саме неправильна техніка виконання - найбільш часта причина спортивних травм.
8
Не поспішайте. Чемпіонами не стають за один місяць. Вашому організму потрібен час, щоб пристосуватися до кожного виду навантажень. Збільшуйте їх поступово і ваші суглоби і зв'язки не підведуть вас.
9
Обов'язково виконуйте розминку. І кардіотреніровки, і заняття в тренажерному залі повинні починатися з гарної підготовки. Чи не розігріті м'язи і суглоби з легкістю виходять з ладу, навіть при звичайній для вас навантаженні.
10
Під час занять прислухайтеся до свого тіла. Будь різкий біль або незвичні відчуття - привід, щоб зупинитися і знайти причину їх виникнення. Ніколи не тренуйтеся через біль. Професійні спортсмени готові робити це заради перемоги і золотих медалей, а навіщо це вам?
11
Не забувайте про додатковий захист. Шоломи, наколінники, налокітники, спеціальні пов'язки і форма придумані не для того, щоб виманити у вас більше грошей. Вони захищають вас від травм.
12
Не економте на взутті. Для фітнесу, занять в тренажерному залі, бігу підтюпцем або спортивних ігор потрібні особливі кросівки. Ті, що підійдуть для гри у волейбол, можуть стати причиною травми голеностопа при заняттях аеробікою.
13
Відпочивайте. Організму необхідно час, щоб відновитися. Тренування на тлі втоми призводять до виникнення травм, адже ваше тіло не здатне справлятися з навантаженнями. Крім цього, втома заважає правильній техніці рухів.
Зверніть увагу
Чи не тренуйтеся в стані стресу. Якщо ви не можете заспокоїтися, робіть вправи на розтяжку або сходіть в сауну. Працювати з вагою або виконувати технічно складні вправи можна тільки в стані душевної рівноваги.