Як визначити тиск в шинах.

Максимальне навантаження на шини автомобіля, їх стан і термін служби безпосередньо залежать від тиску, який підтримується в колесах. Оптимальний тиск в шинах визначає виробник автомобіля.
Вам знадобиться
  • - колеса автомобіля;
  • - манометр;
  • - спеціальні ковпачки;
  • - електронна система.
Інструкція
1
Перевіряйте тиск в шинах автомобіля два рази на місяць. Крім того, підкачуйте шини перед кожною далекою поїздкою. Обов'язково оглядайте шини перед початком руху машини. Якщо візуально шина здається спущеною, виміряйте в ній тиск і при необхідності підкачайте.
2
Не ставтеся до контролю тиску легковажно. Зміна тиску в шині на 0,5 кг/см2 (0,5 бар) візуально не помітно. При цьому знижений тиск руйнує шину, а підвищене збільшує навантаження на підвіску. І в тому, і в іншому випадку погіршується керованість автомобіля і збільшується витрата палива.
3
Щоб визначити зміну тиску в шинах з поведінки машини на дорозі, необхідний великий досвід. Тому визначайте тиск в шинах за допомогою якісного манометра.
4
Переконайтеся, що манометр працює справно і видає правильні результати. Для цього порівняйте його показання з тими, що виходять при замірах у фахівців станції технічного обслуговування або шиномонтажной майстерні.
5
З'ясуйте оптимальний тиск в шинах для вашого автомобіля. Воно написано в сервісній книжці машини або на інформаційному стікері, розташованому на дверній стійці з боку дверей водія, або на лючке бензобака.
6
Врахуйте, що це - рекомендований тиск в холодній шині. Отже, і перевіряти його потрібно до тривалої поїздки (інтенсивний рух істотно нагріває шини) і не на пригріві. Зміна температури навколишнього повітря на 8 ° С відповідає зміні тиску в шині приблизно на 0,1 кг/см2. При підвищенні температури тиск збільшується, при зниженні - падає.
7
Заміряйте тиск в шинах за допомогою манометра. Розташуйте манометр перпендикулярно площині диска. Натисніть його кінцем на ніпель так, щоб він не пропускав повітря.
8
Встановіть на вентилі шин замість звичайних спеціальні ковпачки з колірними індикаторами. Щодо зміни їх кольору ви дізнаєтеся, що тиск змінилося. Мінус такого способу - ковпачки інформують тільки про зниження тиску на певне значення. Так що підбирайте ковпачок під свій автомобіль.
9
Визначте небезпечне зміна тиску в шинах за допомогою електронної системи, якщо вона встановлена у вашій машині.
Зверніть увагу
Якщо під рукою немає якісного манометра, визначайте тиск в шинах в шиномонтажной майстерні.