Як відучити кошеня лазити по фіранкам.

Поява кота в будинку приносить господарям масу позитивних емоцій. Але, крім радості, виховання кошеня може доставити ряд проблем, серед яких знаходиться любов домашнього вихованця до розгойдування на шторах.
Вам знадобиться
  • - бризкалка з водою;
  • - когтерези.
Інструкція
1
Відучити кошеня лазити по фіранкам важко, але можливо. Найрадикальніший спосіб - постаратися закріпити штори нагорі вище межами досяжності або зняти їх на період привчання кошеня до правил поведінки в будинку. Це негарно, зате коли кошеня звикне грати в свої іграшки і точити кігті у відведеному для цього місці, штори стануть йому не цікаві.
2
Розкладіть поруч зі шторами кірки цитрусових або використовуйте для ароматизації підходів до штор цитрусові ефірні масла. Так як кішки не переносять подібні запахи, то кошеня на шторах розгойдуватися не буде.
3
Бачачи, що тварина підкрадається до фіранок з явним наміром повиснути, бризніть на нього водою або видайте голосний, різкий звук. Це може бути бавовна газетою або просто крик. Повторюйте так до тих пір, поки кошеня не переконається в тому, що всі його спроби пограти зі шторами ведуть до неприємностей.
4
Не залишайте тварину в кімнаті один на один з довгими фіранками. Спокуса буде занадто великий і ймовірність псування штор зросте.
5
Слідкуйте за станом кігтів, регулярно підрізаючи їх. Якщо кошеняті нічим буде чіплятися за тканину, то і сенс лізти на штори буде втрачено.
6
Купуйте для кошеняти спеціальний шест з майданчиком або дерево, за якими можна підійматися наверх. Це допоможе організації дозвілля і перемкне увагу з штор.
Корисна порада
Точного пояснення тому, чому спокуса підійнятися на фіранку настільки великий, не існує. Одні особини відносяться до даного процесу байдуже, тоді як іноді і дорослий кіт висить на шторах з великим задоволенням. Якщо вжитими заходами відучити кошеня не представилося можливим, залишається лише перекрити доступ до довгих штор, повністю змусивши підвіконня, так як з найбільшим задоволенням дорослі тварини стрибають на тканину саме з нього, або ж замінити штори на жалюзі.