Як обстригти кігті кішці.

Котячі кігті були задумані природою як засіб для полювання і захисту тварини від зовнішніх ворогів, але при проживанні вихованця в звичайній квартирі вони можуть доставити господарям масу неприємностей. Для того щоб не довелося переживати з приводу затяжок, залишених на шторах, або обдертою меблів, простіше регулярно стригти кігті кішці.
Вам знадобиться
  • - когтерези;
  • - пилка.
Інструкція
1
Поки у господаря немає достатнього досвіду подібних дій, найкраще проводити процедуру удвох. Одна людина буде надійно утримувати тварину, не даючи кішці втекти або вкусити другого господаря, який і буде обрізати кігті.
2
Після того як положення кішки надійно зафіксовано, візьміть його лапу в руку і злегка натисніть на підставу подушечки, з підстави якій росте кіготь. Від цієї дії вихованець випустить кігті вперед.
3
Візьміть спеціальні когтерези, що продаються в магазинах, що спеціалізуються на товарах для тварин, і акуратно обріжте найгострішу частина кігтя довжиною 1-2 мм. Обрізається лише та частина кігтя, яка прозора і не має темних прожилок кровоносних судин всередині.
4
Обточити місце зрізу пилочкою, щоб кіготь став гладким.
Зверніть увагу
Небезпека процедури полягає в тому, що кігті у кішки є продовженням лапок. На тому рівні, де прозорість втрачається, проходять кровоносні судини. Якщо відрізати кігті занадто високо, то можна заподіяти тварині біль. Якщо таке все-таки відбулося, і на місці зрізу з'явилася кров, обов'язково дезинфецирующего обрізане місце.
Корисна порада
Якщо процедура здається занадто складною або тварина не дається, можна звернутися у ветеринарну лікарню. Там за невелику плату кігті кішці обріже фахівець, але вже через кілька тижнів доведеться звертатися до ветеринара знову, так як кігті ростуть швидко.