Як обкласти ванну кахлем.

Ви вирішили зробити ремонт у ванній кімнаті самостійно. Запасіться терпінням, необхідними матеріалами та деякими рекомендаціями, які допоможуть вам справитися з поставленим завданням.
Вам знадобиться
 • - кахельна плитка;
 • - плиткорез;
 • - рівень;
 • - зубчастий шпатель;
 • - звичайний шпатель;
 • - гумовий шпатель;
 • - плитковий клей;
 • - таз або відро;
 • - молоток або лом;
 • - грунтовка;
 • - валик.
Інструкція
1
Перед початком укладання кахлю у ванній кімнаті зробіть відповідні заміри. Перевірте за допомогою рівня перпендикулярність стін. Запам'ятайте, що навіть невеликі відхилення будуть видні після облицювання плиткою. Тому слід вирівняти стіни гіпсокартоном або штукатуркою. Якщо похибки незначні, придбайте спеціальну суміш і вирівняйте стіни.
2
Якщо на стінах є стара плитка, видаліть її молотком або ломом і повністю очистіть стіни. Їх поверхня повинна бути чистою і сухою. Грунтовка стін є невід'ємним етапом в підготовці стін до облицювання кахлем. Не варто її недооцінювати, тим більше у ванній. Виберіть вологостійку грунтовку, щоб під плиткою не утворювалася цвіль, а кахель тримався міцно і надійно.
3
Для укладання плитки використовуйте сухий цементний клей, а не мастику або готовий до вживання розчин. Ретельно розмішайте клейовий склад з водою в пропорції, зазначеної заводом-виробником. Слідкуйте за тим, щоб в суміші не залишалося грудок, і клей мав нормальну консистенцію (він не повинен бути занадто густим або, навпаки, занадто рідким).
4
Починаючи з кута, виходячи з розрахунків, почніть укладати плитку. За допомогою зубчастого шпателя нанесіть клей на поверхню стіни і розрівняйте, другим невеликим шпателем накладіть невелику кількість клею на саму кахельну плитку і притисніть її до стіни. Перевірте за допомогою рівня, наскільки рівно вона встановлена. З боку стіни і з нижньої частини встановіть пластмасові розпірки, які мають однаковий розмір.
5
Продовжіть укладати плитку в ряд. Головне правило - не кладіть занадто багато клею і не забувайте встановлювати хрестоподібні розпірки між плитками. Контролюйте укладку кахлю, не допускаючи западання куточків плитки. Різання плитки здійснюйте за допомогою звичайного ручного плиткоріз, який коштує відносно недорого.
6
Періодично витирайте лицьову частину плитки від клейового розчину за допомогою вологої губки. Після застигання суміші даний процес буде більш трудомістким і вкрай неприємним. Останній штрих - затирка швів між плитками. Виробляє затірку через добу за допомогою спеціального складу, відповідного кольору і розведеного до потрібної консистенції, а також м'якого гумового шпателя. Так як Затирочний матеріал досить складно знімається після висихання, витирайте затірку з плитки під час процесу.
Плитка - найпопулярніший матеріал для обробки ванних кімнат. Кахель не тільки декоративний, але і стійкий до впливу вологи, агресивних побутових хімікатів і перепадів температур. Щоб обкласти ванну плиткою, потрібно вивчити прості правила кладки і копітко їх дотримуватися. Добре підібрана, якісна облицювання дозволить надовго забути про ремонт стін.
Вам знадобиться
 • - кахельна плитка;
 • - шпаклівка;
 • - цементний розчин;
 • - шпатель;
 • - правило;
 • - схил;
 • - крейда;
 • - зубчастий шпатель;
 • - плитковий клей;
 • - плиткорез;
 • - роздільники для швів;
 • - гладилка для затирання швів;
 • - плиточная затирка;
 • - тепла вода;
 • - дрантя, губка.
Інструкція
1
Порадьтеся з продавцем-консультантом, щоб підібрати оптимальний оздоблювальний матеріал для ванної. При покупці уважно вивчіть характеристики кахлю і переконайтеся, що він підходить для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю. Для вертикальних поверхонь ідеально підходить тонкокерамічних плитка з глазур'ю. В місцях стиків з ванною рекомендується використовувати кахель крупного розміру, щоб швів було менше.
2
Виміряйте площу ванної кімнати і розрахуйте кількість необхідного матеріалу для обробки стін. Його слід брати з запасом - не менше ніж на 5% більше, ніж потрібно згідно загальної площі приміщення. Врахуйте можливу заміну і порчу кахлю в процесі роботи.
3
Підготуйте стіни до облицювання плиткою. Ваше завдання - зробити все поверхні ідеально рівними. Великі дефекти відкоригуйте цементним розчином, решта отшпатлюйте. Постійно перевіряйте стан стін і кутів за допомогою будівельного правила. Поки шпаклівка не висохла, нанесіть зубчастим шпателем на стіни борозенки невеликого розміру - це поліпшить схвативаемость клею і плитки.
4
Приберіть з ванної кімнати все сміття і приступайте до розмітки першого, нижнього, ряду облицювання. Щоб вибрати кращий варіант кладки, прикладіть вздовж внутрішніх стін плитку і розрахуйте стики оздоблювального матеріалу в кутах. Якщо необхідно відрізати кахель, зробіть це заздалегідь плиткорезом. Місця, де будуть знаходитися перший і останній елемент кладки, відзначте олівцем. Щоб ряд ліг рівно, використовуйте схил і правило. За допомогою лінійки проведіть контрольну крейдяну лінію.
5
Розведіть плитковий клей по інструкції на упаковці і відзначте ділянку, рівний 5-6 плитках. Накладіть на нього розчин і розподіліть гладилкою по стіні. Завжди утримуйте кельму під одним кутом, щоб клей завжди лягав рівним шаром по всій поверхні. З зусиллям проведіть по стіні зубцями шпателя - на клейовому розчині повинні з'явитися рівномірні борозни.
6
Прикладіть першу плитку, щільно притиснувши її до клею. Потім по готовому зразком покладіть другий елемент облицювання й відкоригуйте міжплиточний шов за допомогою спеціального хрестика-розпірки з пластику. Продовжуйте укладання, копітко вирівнюючи зазори між плитками. Надлишки клею обережно прибирайте пластиковим шпателем; не забувайте вставляти хрестоподібні роздільники.
7
Дайте плитковій клею повністю висохнути і приступайте до затірки швів між плитками. Видаліть пластикові хрестики з швів. Прочитайте інструкцію по застосуванню затирочной суміші. Зазвичай засіб наноситься на поверхню облицювання гумової гладилкою. Утримуйте інструмент під невеликим кутом (приблизно в 30 градусів) і наведіть діагонально до плитковим стиках - так зазори між кахельної кладкою заповняться швидше. Вдавлюйте затірку в шви із зусиллям, щоб не утворилося порожнеч.
8
Витримайте затірку, поки вона не застигне. Залежно від складу засобу і температурних умов, це може відбутися через 5-30 хвилин. Проведіть вологою губкою по стику кахлю - якщо це не зашкодило шов, можна приступати до очищення готового облицювання ванної кімнати.
9
Видаліть білий наліт з кахлю поролоновою губкою, змоченою в теплій воді. Рухайтеся під кутом 45 градусів по відношенню до плитковим стиках (ні в якому разі не паралельно!), Щоб не пошкодити шви. Фінішну прибирання ванної проведіть вологою ганчіркою.
10
Через 3 тижні після ремонту обробіть затерті шви герметиком, щоб оберегти стики від руйнівної дії грибка. Місце з'єднання ванни і кахельної облицювання, а також ділянка навколо водопровідних труб рекомендується оформити за допомогою спеціальних ущільнювачів для ванн. Вони додадуть облицюванні акуратний вигляд і додатково захищати її від вологи.
Корисна порада
Перед ремонтними роботами по можливості демонтуйте раковину і унітаз і винесіть їх з кімнати. Ванну закрийте щільною плівкою і зафіксуйте її скотчем.