Як відкрити загальний доступ до комп'ютера.

Налаштування загального доступу до певних ресурсів комп'ютера дозволяє забезпечити швидкий доступ до потрібної інформації. Крім того, даний метод ідеально підходить при використанні ПК в якості мережного сховища.
Вам знадобиться
  • акаунт адміністратора.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і почекайте, поки завершиться завантаження ОС Windows. Для входу в систему використовуйте обліковий запис з правами адміністратора. Це дозволить вам виконати всі необхідні операції з каталогами.
2
У тій ситуації, коли власниками мережевих комп'ютерів є перевірені користувачі, використовуйте прості параметри загального доступу. Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Виберіть потрібний локальний диск і клацніть правою кнопкою миші по іконці папки, доступ до якої необхідно відкрити.
3
У розгорнулося меню виберіть пункт «Властивості». Відкрийте вкладку «Доступ» та натисніть кнопку «Розширена настройка». Активуйте опцію «Відкрити спільний доступ до цієї папки», встановивши галочку поруч з однойменною пунктом.
4
Щоб не створювати сильне навантаження на жорсткий диск, встановіть максимальне число одночасних сесій до 5-10. Натисніть кнопку «Дозволи». У підменю «Групи користувачів» виділіть пункт «Все».
5
Поставте прапорець у графі «Дозволити» поруч із пунктом «Повний доступ». Якщо ви хочете, щоб користувачі могли тільки переглядати і копіювати файли, активуйте опцію «Читання». Натисніть послідовно кнопки «Застосувати» і Ok.
6
Іноді комп'ютери входять до складу порівняно великий локальної мережі. Не відкривайте загальний доступ всім користувачам, якщо ви не впевнені в їх надійності. Створіть на вашому комп'ютері обліковий запис з правами гостя.
7
Не забудьте захистити даний аккаунт паролем. В іншому випадку ви не зможете коректно відкрити доступ до каталогів. Відкрийте властивості потрібної папки натисніть кнопку «Загальний доступ» у відповідному меню.
8
Введіть у доступне поля ім'я облікового запису, який ви недавно активували. Встановіть для даного аккаунта необхідні дозволи, наприклад «Читання і запис».
9
Натисніть кнопки «Застосувати» і Ok. Варто зазначити, що даний метод має істотний недолік: мережеві користувачі не зможуть одночасно здобувати доступ до каталогів. Якщо для вас це критично, використовуйте можливості «Домашньої групи» ОС Windows.
Файлова система NTFS (New Technology File System - «файлова система нової технології»), використовувана в ОС Windows, створює для кожної папки списки контролю доступу - ACL (Access Control List). Це щось типу списку запрошених гостей, де персонально кожному користувачу цієї папки (або групі користувачів) прописані дозволу і заборони здійснювати ті чи інші операції в цій папці.
Інструкція
1
Щоб відкрити доступ ззовні до вмісту папки вам потрібно внести відповідні зміни в список ACL для цієї папки. В ОС передбачені сценарії як спрощеного, так і детального управління цими списками безпеки. Залежно від того, який з них задіяний зараз у вашому комп'ютері, буде відрізнятися і послідовність дій. Щоб це з'ясувати, розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і запустіть панель управління (в ОС Windows XP вона поміщена в розділ «Налаштування»). В панелі клацніть пункт «Оформлення і теми», а в ньому «Властивості папки». Перейдіть на закладку «Вид» і в списку «Додаткові параметри» знайдіть рядок «Використовувати простий спільний доступ до файлів». Ви можете поставити або прибрати цю позначку на свій розсуд. Спрощений варіант вимагає меншої кваліфікації, а розширений дає можливість більш тонкої настройки прав користувачів.
2
Тепер перейдіть до папки, до якої ви хочете відкрити загальний доступ, і клацніть її правою кнопкою миші. В випав контекстному меню виберіть пункт «Загальний доступ і безпека» і перейдіть на вкладку «Доступ». При включеній опції спрощеного управління доступом ця вкладка буде виглядати так:
3
Тут виставте мітку навпроти пункту «Відкрити спільний доступ до цієї папки». У полі «Ім'я загального ресурсу» можна задати ім'я цієї папки для зовнішніх користувачів. Можете також виставити відмітку в полі «Дозволити зміну файлів по мережі» - без неї зовнішні користувачі зможуть тільки переглядати або копіювати файли папки. Для фіксації зроблених змін натисніть «OK».
4
Якщо ж ви відключили «простий спільний доступ», то вкладка "Доступ" вікна властивостей папки повинна виглядати інакше:
5
Тут є поле для вказівки мережевого імені папки і можливість виставити обмеження кількості одночасних зовнішніх підключень. Для того, щоб дати дозвіл зовнішнім користувачам на зміну файлів папки, вам потрібно натиснути кнопку «Дозволи» і виставити мітку для пункту «Зміна».