Як визначити вартість комп'ютера.

При продажу або купівлі комп'ютера важливо визначити його приблизну вартість. Природно, в даному випадку мова йде про пристрій, що раніше було у вжитку. Отже, потрібно враховувати знос певних елементів.
Вам знадобиться
  • прайс-листи магазинів.
Інструкція
1
Загальна вартість комп'ютера складається з ціни всіх елементів, що входять до його складу. Важливо розуміти, що враховуються не тільки основні пристрої, такі як: материнська плата, відеокарта, жорсткий диск і центральний процесор.
2
Зверніть увагу на наявність охолоджувальних пристроїв і різного додаткового обладнання. Це можуть бути різні плати розширення, що підключаються до портів PCI, DVD-приводи і так далі.
3
Випишіть точні назви моделей пристроїв, які входять до складу персонального комп'ютера. Подивіться прайс-листи магазинів і з'ясуйте ціни аналогічних моделей.
4
Іноді достатньо складно знайти потрібну модель. Особливо це актуально в разі вивчення комп'ютера, купленого 3-4 роки тому. В таких випадках розглядайте моделі, схожі за характеристиками.
5
Важливо розуміти, що деякі пристрої, що володіють кращими заявленими характеристиками, далеко не завжди володіють більшою продуктивністю. Наприклад, наявність більшого об'єму пам'яті у відеокарт не є ключовим фактором. А ціна даних пристроїв, як правило, значно вище.
6
Пам'ятайте про те, що багато пристроїв не мають фіксованого терміну експлуатації. Це означає, що обладнання може стабільно працювати десятки років. Основна увага приділіть жорсткого диску. Вінчестери, які були в експлуатації 1,5-2 роки, повинні коштувати на 50% дешевше нових аналогів.
7
Після з'ясування вартості нового комп'ютера з аналогічними характеристиками відніміть від отриманої суми 25-35%. Природно, ціну жорсткого диска слід вважати окремо. У підсумку ви отримаєте приблизну вартість розглянутого ПК.
8
Перед покупкою комп'ютера б/у обов'язково проведіть тестування жорсткого диска і відеокарти. Такі пристрої як оперативна пам'ять і центральний процесор, як правило, не потребують перевірки, за умови, що комп'ютер працює стабільно.