Як відмити замшу від солі.

На замшевих чоботях періодично з'являються плями солі, які помітні не тільки на чорних виробах, але і на світлих. Сіль - це реагенти, якими посипають дороги, тому уникнути цієї проблеми неможливо. Відновити вигляд і колір взуття можна різними способами.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб;
  • - губка;
  • - щітка;
  • - засоби по догляду за замшею;
  • - нашатир ;
  • - оцет;
  • - старі газети.
Інструкція
1
З нових чобіт рекомендується видаляти плями солі за допомогою сучасних засобів по догляду за замшею. Купити їх можна в будь-якому магазині, в якому є подібна продукція. Креми і спреї бувають як безбарвні, так і з тоном, щоб відновлювати вироби. Почистіть замшу щіткою, потім нанесіть засіб і дайте пристрою повністю вбереться. Вз'ерошьте ворс щіткою повторно. Потім нанесіть водовідштовхувальну просочення. Обробку проводите в міру необхідності.
2
Якщо на виробі є не тільки плями солі, але і інші забруднення, виперіть його тільки зовні. Намагайтеся, щоб вода не потрапляла всередину чобіт, інакше зіпсується хутро - стане менш теплим. Для чистки використовуйте теплу мильну воду і губку. Потім обполосніть під проточною водою - робіть все дуже швидко, щоб клей не розмокнув. На завершення набийте взуття газетами і поставте в тепле місце на просушку.
3
Невеликі плями солі можна вивести оцтовою кислотою. Розбавте її до 5-7% чистою водою. Змочіть губку і протріть місця забруднень. Якщо тон після обробки вийшов нерівним, відновіть його спреєм відповідного кольору. Деякі використовують замість оцту нашатирний спирт. Розбавте його водою у співвідношення 1: 5. Протріть замшу аналогічним способом.
4
Позбутися від плям солі можна, якщо потримати замшеве виріб над парою. Попередньо видаліть щіткою забруднення, при необхідності помийте підошву губкою. Після просушіть чоботи і обробіть безбарвним спреєм, який має водовідштовхувальні властивості.
5
Здайте взуття в шевську майстерню, якщо не хочете чистити її в домашніх умовах. Майстер видалить плями солі, відновить колір і текстуру замші за допомогою професійних засобів. Вам залишиться лише забрати виріб через невеликий проміжок часу.