Як поводитися з банкоматом. Як працювати з банкоматом.

Пластикові банківські картки все міцніше входять в життя росіян. На картку все частіше перераховують не тільки зарплати, але і пенсії. Якщо для молоді використання банкомата є простим і звичним ділом, то люди похилого віку можуть відчувати з цим певні труднощі.
Інструкція
1
При використанні банкоматів основною складністю стає процедура зняття грошей, а можливість попастися на ті чи інші виверти шахраїв. Кардінг, або незаконне використання даних чужих кредитних карт, щорічно завдає банкам збитки в мільярди доларів. Якщо за кордоном людина, що стала жертвою кардерів, ще може довести свою невинність і повернути вкрадені гроші, то в Росії не залишитися крайнім в ситуації шахрайства дуже складно. Саме тому при користуванні банкоматом слід дотримуватися всіх запобіжних заходів.
2
Сама процедура зняття готівки в банкоматі дуже проста. Огляньте банкомат, приймач карти знаходиться в його правій частині, зазвичай на рівні монітора. Розташуйте карту правильним чином: магнітна смуга повинна знаходитися внизу і справа. Вставте карту в картпріемнік, вона буде захоплена і втягнута в банкомат. Після цього вас попросять ввести PIN-код, наберіть його на клавіатурі під монітором і натисніть кнопку Enter. Будьте уважні, не помиліться при введенні PIN-коду - триразова помилка призведе до блокування карти.
3
Якщо секретний код введено правильно, ви побачите на екрані доступні вам варіанти дій, починаючи від перевірки балансу і закінчуючи отриманням грошей. Виберіть потрібний варіант - наприклад, зняття грошей. Для цього, в залежності від типу банкомата, треба або натиснути прямо на сенсорному екрані на потрібну строчку, або на одну з кнопок поруч з монітором навпроти обраного значення.
4
Картинка на екрані зміниться, вам запропонують вибрати знімається суму. Ви можете вибрати одну із стандартних сум або ввести свою. Вибір здійснюється натисканням відповідної строчки на екрані або кнопки поруч з монітором. Після вибору вас запитають про те, чи друкувати чек. Краще підтвердити, так як наявність чека позбавить вас від будь-яких несподіванок. На чеку буде вказаний номер банкомата, знята сума і та, що залишилася на картковому рахунку.
5
після підтвердження банкомат видасть вам картку і почне відлік грошей. Не забудьте забрати картку! Гроші з'являться в спеціальному лотку в нижній частині банкомату. Врахуйте, що якщо ви протягом приблизно 40 секунд не забере гроші, банкомат знову їх забере. Те ж саме стосується картки - якщо ви не візьмете її протягом 20-30 секунд, вона буде втягнута в банкомат.
6
Працюючи з банкоматом, обов'язково дотримуйтесь правил безпеки. Вводячи PIN-код, стежте за тим, щоб ніхто не стояв за вашою спиною і не підглядав. Настійно рекомендується прикривати запроваджувані цифри долонею, це захистить вас не тільки від банального підглядання, але і від стеження за допомогою мініатюрної відеокамери, яку шахраї можуть встановити на банкоматі.
7
Намагайтеся користуватися одними і тими ж банкоматами, при цьому запам'ятайте їх вид. Зокрема, обов'язково запам'ятайте, як виглядає приймач карти і клавіатура банкомата. Шахраї можуть встановити на картпріемнік скіммер - спеціальний пристрій, що зчитує інформацію з картки, а на клавіатуру поставити свою, накладну, запоминающую натискання клавіш. Будьте уважні, і ви ніколи не потрапите на такі хитрощі.