Як відрізнити мельхіор.

Мельхіор - це сплав міді і нікелю, який має хорошу механічну міцність. Зовні мельхіор схожий на срібло, тому досить часто вироби з цього сплаву доводиться відрізняти від срібних.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ватний диск;
  • - ляпісний олівець;
  • - йод.
Інструкція
1
Щоб визначити, з срібла зроблено виріб або мельхіору, в першу чергу подивіться предмет на наявність проби. Якщо присутній абревіатура МНЦ, це мельхіор. На сріблі, як правило, мається звичайна проба, що складається з декількох цифр, як і на будь-якому іншому дорогоцінному металі.
2
Можна відрізнити мельхіор від срібла за допомогою звичайної води. В якусь ємність налийте воду і покладіть в неї досліджуваний предмет, залиште на деякий час. Після цього дістаньте з води і подивіться. На предметі, виготовленому з мельхіору, з'явиться зеленуватий відтінок, колір срібла залишиться незмінним.
3
Відрізнити мельхіор можна і за запахом. Принюхайтеся до предмету: якщо відчуваєте явний запах міді, значить, це мельхіор. Щоб запах відчувався сильніше, потріть виріб.
4
Трохи зволожите поверхню предмета змоченим у воді ватним диском і попідкреслювану на ньому ляпісним олівцем. Якщо річ виготовлена з срібла, сліду не залишиться. На мельхіорі же утворюється темна пляма. У разі, коли мельхіор покритий сріблом, знайдіть на предметі зношене містечко і виконайте цю ж процедуру.
5
Оцініть вага предмета. Річ з мельхіору буде казать легкою.
6
Відрізнити ці метали можна і за допомогою йоду. Капніть трохи йоду на виріб і покладіть його ненадовго на сонце. На срібній речі з'явиться темна пляма. Хоча його буде складно відчистити.
Зверніть увагу
Якщо ви купуєте срібну річ за дуже низькою ціною, варто задуматися. Найімовірніше, вам пропонують добре оброблений мельхіор.
Корисна порада
Часто речі з даного сплаву Сріблом, в цьому випадку досить складно правильно визначити, з чого річ виготовлена. Щоб зрозуміти, який перед вами метал, краще звернутися за допомогою до фахівця, наприклад, в ювелірну майстерню.