Як визначити згаслий вулкан.

Вулкани - це гори, які можуть вивергати вогонь, уламки порід, дим, лаву. Вчені поділяють їх за вулканічної активності на діючі, сплячі і згаслі. Існує кілька критеріїв, за якими вулкан можна віднести до згаслим.
Інструкція
1
Наука не дійшла однозначного визначення згаслого вулкана. Також важко розділити вулкани на згаслі і сплячі. В даний час вулкан вважається вимерлим, якщо він не виявляв активності протягом 10 тисяч років.
2
Але навіть це визначення небеззаперечне, тому по-перше, вулкан може активізуватися і після закінчення цього терміну. До цього його може спровокувати, наприклад, землетрус. По-друге, збережених історичних описів вивержень мало.
3
Щоб встановити хронологію вивержень, вулканологи проводять геологічні дослідження. Дізнатися, як давно вивергався вулкан, можна за характером залягання вулканічних порід, визначивши їх вік радіовуглецевим методом.
4
Головні ознаки вулкана - кратер, або кальдера, і шаруватість порід, що утворюють конус. Але з плином часу згаслий вулкан руйнується, вивітрюється, кратер розмивається і покривається новими шарами землі. Тоді буває важко сказати, чи є гора згаслим вулканом.
5
Учені визначають це бурінням свердловин і дослідженням шахт вимерлих вулканів. При цьому вивчається будова гірських порід, а також аналізується наявність і склад лав і вулканічних туфів.
6
Крім того, у згаслого вулкана ще дуже довго, до декількох мільйонів років, зберігаються ознаки поствулканической активності. Прояви такої активності - гарячі мінеральні джерела та фумарольние виділення. Фумароли - це виділяються через тріщини вулканічні гази, що мають різну температуру - від 100 до 1000 градусів.