Як відремонтувати дверну ручку. Як відремонтувати ручку у кімнатної двері.

Дверна ручка може з часом розхитатися, а то і відірватися від дверей. Тоді її необхідно закріпити. Одні ручки крупи за допомогою штиря, протягнути в наскрізний отвір, а інші - двома або чотирма саморізами.
Вам знадобиться
  • - шуруповерт або набір викруток;
  • - біти для шуруповерта;
  • - саморізи.
Інструкція
1
Визначте тип дверної ручки. Якщо вона має кулясту, конічну або аналогічну форму, значить, для її кріплення використовується наскрізної штир. Він з'єднує між собою два однакових вироби, розташованих з протилежних сторін дверей. Ручки ж, імющие форму скоби, кріпляться незалежно один від одного. Якщо зняти будь-яку з них, друга залишиться на місці.
2
Щоб зняти виріб першого типу, відкрийте двері, а потім почніть обертати будь-яку з двох ручок проти годинникової стрілки, притримуючи при цьому другий, а також обидві декоративні накладки. Потім розділіть їх - штир залишиться в одній з них. При необхідності відрегулюйте штир таким чином, щоб його довжини вистачило на утримання обох ручок. Прикладіть накладки назад, вставте ту з ручок, до якої прикріплений штир, надягніть на нього з протилежного боку іншу, а потім міцно загорніть вручну без застосування інструментів.
3
Якщо розхиталася дверна ручка, що має форму скоби, спробуйте загорнути все два або чотири самореза викруткою або шуруповертом. Іноді це не допомагає - гвинти прокручуються. Тоді виверніть їх. Ті з них, які мають прямі шліци, замініть на хрестові - їх зручніше вкручувати. Злегка посуньте ручку таким чином, щоб, з одного боку, вона як і раніше закривала собою старі отвори, а з іншого - щоб всі чотири самореза виявилися вкручені в нові місця. Вворачівая їх, не докладайте зайвих зусиль, інакше прокручуватися будуть і вони. На шуруповерт використовуйте для запобігання таких ситуацій обмежувач крутного моменту. Найкраще розташовувати таку ручку не горизонтально, а вертикально - так за неї зручніше братися рукою.
4
Порівняно рідко зустрічаються комбіновані ручки. Вони аналогічні виробам першого типу, але їх декоративні накладки кріпляться саморізами. Якщо необхідно зробити нові отвори для кріплення накладки, розгорніть її відносно штиря на 45 градусів - тоді квадрат перетвориться на ромб, або навпаки. Потім закріпіть накладку.
Зверніть увагу
Будьте обережні при поводженні з інструментом.