Як не захворіти отитом.

Отит - це запальний процес, що протікає в середньому вусі. Це отоларингологічне захворювання може супроводжуватися виділенням гнійної слизу і сукровиці. Отит можна попередити.
Вам знадобиться
  • - антисептичні краплі;
  • - антигістамінні препарати;
  • - судинозвужувальні краплі;
  • - вода або молоко.
Інструкція
1
Частіше звичайного отит виникає на тлі респіраторного захворювання, під час якого набрякають євстахієвих труби, що з'єднують глотку зі середнім вухом. В результаті цього в середньому вусі починають розмножуватися віруси або бактерії. Зважаючи на це, щоб уникнути отиту потрібно своєчасно лікувати нежить.
2
Друга причина виникнення цього отоларингологічного захворювання - часте купання і пірнання. Профілактика отиту в цьому випадку полягатиме в тому, щоб не допустити накопичення води у вушній раковині. Особам, схильним до отиту, перед початком сезону купання рекомендується проходження диспансеризації у отоларинголога і використання антисептичних крапель.
3
Якщо отит розвивається на тлі алергічної реакції, щоб усунути підвищену набряклість слизової оболонки середнього вуха, призначаються антигістамінні препарати. Однак лікарський засіб підібрати повинен лікар: ніякого самолікування. Неправильно підібраний антигістамінний препарат може погіршити не тільки протягом отиту, а й загальний стан.
4
Сильна вушна біль виникнути може на великій висоті, наприклад, під час польоту. Для запобігання потрапляння рідини в середнє вухо постійно ковтайте слину (маленьких дітей в цей час слід якомога частіше годувати молоком або поїти водою). Якщо під час перельоту закладений ніс, закапайте його сосудосуживающим препаратом.
Зверніть увагу
Несвоєчасне або неправильне лікування отиту може привести до глухоти, мастоїдиту і навіть внутрішньочерепних ускладнень.
Корисна порада
При очищенні у дітей вушних раковин від сірки категорично забороняється використання гострих предметів. Сірку прибирати потрібно тільки із зовнішнього боку вух, тобто в косметичних цілях. Якщо сірка з'являється в більш глибокому місці слухового проходу, за допомогою звернутися потрібно до лікаря.