Як організувати облік матеріалів.

Відповідно до ПБО 5/01, організації повинні здійснювати облік матеріально-виробничих запасів. Це необхідно для контролю над рухом матеріалів, тобто активів, які використовуються в якості сировини або комплектуючих при виробництві продукції.
Інструкція
1
Рух матеріалів відображаються в бухгалтерському обліку тільки на підставі документів, причому вони повинні бути правильно оформлені. Якщо ви отримуєте МПЗ від постачальника або з переробки, складіть прибутковий ордер (форма №М-4). Оформляти його повинен співробітник, призначений матеріально відповідальною особою, в день надходження матеріалу на склад.
2
Якщо матеріал приймає довірена вами особа, оформіть на нього довіреність (форма №М-2). Врахуйте, що документ може бути виписаний тільки на ту людину, яка числиться у вас в штаті.
3
Якщо при прийомі МПЗ ви виявили розбіжність з документами постачальника, складіть акт (форма №М-7). Оформіть документ в подвійному екземплярі, один залишиться у вас, другий - у постачальника.
4
У тому випадку, якщо у вас існує ліміт відпуску матеріалів, при переміщенні цінностей на склад оформите лімітно-забірну карту (форма №М-8). Складіть її в подвійному екземплярі, одна форма залишиться у комірника, друга - у представника структурного підрозділу.
5
Щоб здійснювати контроль за внутрішнім пересуванням матеріалів, оформляйте вимога-накладну (форма №М-11). Складайте документ в подвійному екземплярі. Коли передаєте матеріально-виробничі запаси стороннім організаціям, заповнюйте накладну на відпуск матеріалів (форма №М-15).
6
Для обліку всіх операцій на кожен номенклатурний номер матеріалу оформите картку (форма №М-17). Заповнювати і вносити відомості до неї повинен той співробітник, який є матеріально-відповідальною особою. Відомості вносяться тільки на підставі підтвердних документів.
7
У бухгалтерському обліку відбивайте матеріали на рахунку 10, до нього відкривайте відповідні рахунки. Наприклад, ви придбали сировину. У бухгалтерському обліку зробіть записи: Д10 субрахунок «Сировина і матеріали» К60.
8
Хоча б раз на рік проводите інвентаризацію МПЗ. Перевірку слід здійснювати і при зміні матеріально відповідальної особи.