Як в Туреччині купити одяг оптом. товар краще купувати в Китаї або Туреччині.

Уже більше двох десятиліть підприємці всіх країн СНД їздять до Туреччини за товаром, і зокрема, за одягом. Ціни в цій країні набагато нижче, ніж в Європі, фабрик і різних ательє - як виявилося, досить, щоб обшити не тільки Європу, а й Америку, а якість часто вище, ніж в Китаї. Але щоб поїздка була вдалою, необхідно знати, що купувати, як це робити найбільш вигідно і як все це доставити на Батьківщину.
Інструкція
1
Якщо ви ще жодного разу не були в Туреччині і тільки почали займатися цим видом бізнесу, вам буде важко відразу зорієнтуватися в асортименті товару і ціни. Спробуйте спочатку походити по ринках і магазинах в рідному місті, визначте, які товари з Туреччини користуються попитом, яка їхня цінова категорія.
2
Знайдіть знайомих, які в цьому бізнесі давно і добре розбираються в нюансах оптових закупівель. Ви отримаєте хоча б найнеобхіднішу інформацію, а якщо пощастить, то зможете навіть обзавестися деякими адресами та іменами. Або навіть попутниками, що було б ідеально. Але на це особливо не розраховуйте, т.к. з конкурентами знаннями зазвичай не діляться.
3
Перед поїздкою подзвоніть на митницю (або пошукайте на сайтах) і дізнайтеся правила вивозу грошей і потім розмитнення товарів. Прорахуйте, не перевищать витрати вартість вашого товару.
4
Якщо отримана інформація вас влаштовує, попередньо забронюйте на потрібний вам день готель в Стамбулі (в тому районі, де плануєте робити закупки). Так житло вам обійдеться дешевше. Бронь роздрукуйте і захопіть з собою. Зазвичай торговці справляються зі своїм завданням за один день. Але якщо ви маєте намір всерйоз «пустити коріння» в цьому бізнесі, краще все дізнатися і напрацювати зв'язки, розраховуйте дня на три.
5
Основний район в Стамбулі, де отоварюються громадяни з СНД - Лаллелі, де розташовано кілька тисяч магазинів, що торгують одягом оптом. В районі Мертер багато товару спортивного стилю і трикотажних виробів, в Зейтін-бурну - трикотажу, футболок, майок, в Байрам-пашу їздять за светрами, в Османбей - за сукнями. Є текстильні фабрики і в інших місцях, але там немає оптових ринків. Візьміть до уваги, що в Лаллелі ви зможете легше зорієнтуватися, т.к. там практично скрізь розуміють російську мову. В інших же районах говорять тільки по-турецьки, і вам доведеться шукати людину, яка б вас супроводжував.
6
Для першої закупівлі товару складіть докладний план - скільки яких речей ви хочете купити (сукні, футболки, джинси, білизна і пр.). На кожен вид товару виділіть бюджет.
7
Не робіть покупок відразу. Спочатку придивіться, обійдіть якомога більше торгових точок, дізнайтеся ціни і асортимент. Після цього подкорректируйте ваш план покупок.
8
Цього ж кварталі пошукайте фірму-карго, яка може доставити товар у ваше місто. Але цю інформацію можна отримати і вдома, у знайомих колег по вашому цеху. Якщо знайомих не виявилося, шукайте карго самі. Спочатку краще обійти їх все, дізнатися ціни, умови, терміни доставки товару і після цього робити вибір. Візьміть у них візитки.
9
В магазинах торгуйтеся. При купівлі за готівку можна отримати непогані знижки. Запитуйте сертифікати на товари - добре, якщо вам вдасться їх взяти.
10
Після закупівлі одягу в тому чи іншому магазині ви отримаєте накладну. Залиште візитку фірми-карго, в яку цей магазин і доставить обраний і оплачений вами товар. Не забудьте написати на візитці своє ім'я та прізвище. Простежте за упаковкою і відправкою речей. Перевіряйте розміри, щоб вам не підсунули неходові. Якщо будете співпрацювати з цими магазинами і далі, ви будете їм довіряти.
11
Після закінчення закупівель йдіть до свого вантажоперевізнику. Там ваш вантаж буде зважений, і йому присвоять код. Оплачувати за його доставку будете при отриманні, будинки, за кілограми або кубометри.
12
При відсутності досвіду поїздок до Туреччини та наявності невеликої суми грошей, можливо, має сенс почати торгівлю турецькими товарами, які вже доставлені в Росію великими оптовиками. Великий прибутку у вас не буде, але не буде і проблем з розмитненням вантажу та сертифікатами. Крім того, ви зрозумієте, які лінійки товарів швидко розкуповуються, а які згодом краще не брати. Ще один варіант - купувати оптові партії одягу за каталогами через інтернет. Але в цьому випадку є небезпека отримати неходовий товар з минулорічних колекцій і не завжди той, що ви замовляли.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Cdk137O3ojg