Як в домашніх умовах почистити замшеві чоботи.

Замшеві чоботи більше схильні забруднень, ніж шкіряні. Після прогулянки на взуття можна помітити білясті сліди, які з'являються при контакті матеріалу з реагентами (дорожньої сіллю). Щоб почистити виріб, вам знадобиться зовсім не багато часу і сил.
Вам знадобиться
  • - засоби для замші;
  • - миючий засіб;
  • - губка;
  • - щітка;
  • - оцет або нашатир .
Інструкція
1
Подивіться в магазинах спеціальні доглядають кошти, які розроблені спеціально для чистки натуральної або штучної замші. Якщо на взутті є сильні забруднення, видаліть їх щіточкою. Потім нанесіть пінку або спрей, а коли рідина випарується, пройдіться повторно по замші щіткою. Зазвичай подібний спосіб чищення добре допомагає освіжити зовнішній вигляд виробу, а також позбутися від плям солі і інших забруднень.
2
Якщо забруднення стійкі, проведіть вологе чищення замші, в крайньому випадку виперіть чоботи. Використовуйте нейтральний миючий засіб, який легко споліскується водою. Мийте чоботи за допомогою м'якої губки. Намагайтеся, щоб волога не потрапляла всередину виробу, після чого просушіть взуття, набивши всередину старого паперу або газет.
3
Вивести плями з замшевих чобіт можна оцтом. Розведіть кислоту приблизно до 9%. Змочіть в розчині ганчірочку і протріть замшу. Як тільки волога висохне, нанесіть засіб, який відновлює колір. Замість оцту підійде і розчин нашатирного спирту, оптимальна пропорція у співвідношення з водою 1: 5.
4
Відновити зовнішній вигляд і текстуру замші, а також позбутися від плям солі можна за допомогою пари. Поставте на плиту широку каструлю, в яку налийте літр чистої води. Як тільки рідина закипить, потримайте чоботи над випарами вологи близько 3-5 хвилин - цього цілком достатньо. Почистіть їх щіточкою, а якщо необхідно, нанесіть крем, який підходить за кольором вироби.
5
За кілька годин до виходу на вулицю обробляйте замшеві чоботи водовідштовхувальним спреєм. Бажано, щоб він був безбарвним. Робити це безпосередньо перед походом на прогулянку можна. Потрібно, щоб засіб повністю висохло, інакше на чоботи налипатиме сніг, що призведе до промокання матеріалу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3ncpcjtU6Es
Замшеве взуття дуже зручна. Сучасні нубук і велюр теж є різновидами замші , але багато хто відмовляється від покупки взуття з цього, на перший погляд, непрактичного матеріалу. Однак при правильному догляді і своєчасній чистці замшеві чоботи проносяться не один сезон, продовжуючи виглядати, як нові.
Вам знадобиться
  • - ластик або щітка для замші
  • - водооталкивающая спрей
  • - нашатирний спирт
  • - оцет
Інструкція
1
Якщо ви правильно обробите замшеві чоботи ще до першого виходу в них у світ, вам не доведеться займатися чищенням відразу після повернення. Запитайте у взуттєвому магазині водовідштовхувальний спрей для догляду за таким взуттям, окропити їм чоботи, дайте просохнути хоча б з півгодини і ви будете вражені результатом. Частинки спрею, втілившись у поверхню замші , стануть відштовхувати не тільки воду, а й часточки бруду, а значить, чоботи довше залишаться чистими.
2
Легкі забруднення на чоботях можна усувати за допомогою спеціального ластику або жорсткої щіточки. Просто потріть забруднене місце і воно знову буде виглядати, як і раніше.
3
Замшеве взуття можна мочити, вода сприяє злипанню ворсинок, чоботи відразу ж втрачають свій вигляд. Але подібне усувається подібним. Чи не кидайте чоботи в ванну, а потримайте їх над гарячою парою, після чого обробіть поверхню замші щіткою. При наявності можливості варто скористатися промисловим апаратом для чищення взуття, виберіть щітку з самим грубим ворсом, яка підніме навіть самі злежалі ворсинки.
4
залисніли замшу можна спробувати оживити за допомогою нашатирного спирту. Змочіть серветку спиртом, протріть нею забруднилися місця, розітріть ластиком або щіткою.
5
Щоб повернути колишній колір зносилася замші, підфарбовуйте її періодично спеціальними спреями в тон взуття. Темно-коричневі чоботи можна оновити за допомогою ватного тампона, змоченого міцною кавою.
Корисна порада
Регулярне протирання поверхні замшевих чобіт розчином оцту, вбереже їх від появи соляних розлучень.