Як відкрити кафе швидкого харчування. дозвіл на відкриття точки харчування.

Поняття «фаст-фуд» увійшло в наш лексикон порівняно недавно. Але кафе швидкого харчування стрімко стали популярними. Ця ніша є привабливою для початківців свій бізнес. Витрати на відкриття кафе типу «фаст-фуд» відносно невеликі, а прибуток може стати значною. Адже бажаючих перекусити на ходу ситно і смачно багато.
Інструкція
1
Кафе швидкого харчування правильніше було б назвати кафе швидкого обслуговування. Це заклад громадського харчування, де можна швидко поїсти за невеликі гроші. Відрізняють кафе «фаст-фуду» швидке час обслуговування (в середньому 2-4 хвилини) і недовгий час перебування відвідувача в закладі (близько 30 хвилин). Основний критерій успішності закладу такого типу - висока оборотність посадочних місць.
2
Звідси випливає, що підбирати місце для кафе «фаст-фуду» слід в місцях з великою прохідністю. Саме приміщення повинне відповідати цілому ряду вимог СЕС та пожежної інспекції. Воно повинно бути оснащено холодною і гарячою водою санвузлом і засобами протипожежної безпеки.
3
Крім цього, необхідно визначитися, якого типу заклад ви збираєтеся відкривати. Від цього буде залежати, яке приміщення треба підібрати. Зазвичай в кафе швидкого харчування працюють з уже готовими напівфабрикатами. У «фаст-фуді» проводиться тільки розігрів або остаточна обробка продуктів. Робиться це після замовлення клієнта. Приготування напівфабрикатів, як правило, проводиться постачальниками. У цьому випадку досить буде одного невеликого цеху доготування напівфабрикатів. Але якщо ви вирішили відкрити кафе, яке працює на сировині, тобто виготовляти напівфабрикати самостійно, то вам будуть потрібні додаткові приміщення по обробці овоче та обробленні м'яса і риби.
4
Від цього ж залежатиме, яке обладнання вам необхідно придбати.
5
Все кафе «фаст-фуду» можна класифікувати і виділити наступні основні види: західного зразка (типу «Макдональдс»), заклад, котре надає пріоритет тієї чи іншої національної кухні (східна кухня, суші-експрес), кафе, що ставить на чільне концепцію певного продукту (млинцева, піцерія, пельменна). Подумайте і вирішіть, який вид кафе швидкого харчування ви станете відкривати. З обраним для свого закладу «форматом» також пов'язане оснащення підприємства. Чи потрібні вам будуть рисоварка, фритюрниця, кавовий автомат і т.д.
6
Орендувавши приміщення, займіться його інтер'єром. Кафе швидкого харчування не відрізняються химерною обстановкою і особливо вишуканим дизайном. Закладу «фаст-фуду» не повинні розташовувати до дуже тривалого проведення часу. У залі повинно бути світло і чисто. Адже головне в них - висока оборотність.
7
Одна з особливостей кафе швидкого харчування - сувора стандартизація, якій піддаються інтер'єр і посуд, асортимент і технологічне обладнання. Пов'язано це з широко розвиваються мережами закладів типу «фаст-фуд». Зважившись на відкриття власного кафе, поцікавтеся, можливо, набагато вигідніше організувати власну справу по франчайзингу.
8
Далі слід знайти постачальників і підібрати персонал. Кафе швидкого харчування по формі є закладами самообслуговування, тому офіціанти вам не будуть потрібні, але кухарі, помічники, мийники посуду, прибиральниця - будуть необхідні. Віддавайте перевагу товариським, стресостійким і найспритнішим працівникам. Не зайвим буде - знання ними нормативних документів у сфері громадського харчування і торгівлі. Зверніть увагу, що вони повинні мати санітарні книжки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FHko2EQRhZA
Зверніть увагу
Фахівці вважають, що при цьому виді діяльності краще реєструватися в якості індивідуального підприємця. Це набагато спростить оформлення необхідних документів.
Корисна порада
Обов'язково складіть докладний бізнес-план, включіть в нього всі передбачувані витрати по відкриттю кафе швидкого харчування.
Бістро - один з демократичних форматів громадського харчування. Для даного формату характерний невисокий середній чек (до 300-400 рублів, якщо мова про Москві та Петербурзі) при досить великій кількості посадочних місць. Інша характерна риса бістро - лінія роздачі, на якій виставляються страви.
Вам знадобиться
  • -Бизнес-план;
  • -Помещение;
  • -Оборудование;
  • -Персонал.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план і підберіть відповідне приміщення. Бажано, щоб воно знаходилося в кутовому будинку, а перехрестя утворювали досить жваві вулиці. У цьому випадку більше шансів, що в закладі буде хороша оборотність місць. Бістро - це формат, в якому гості, що прийшли спонтанно переважають над відвідувачами, запланував свій візит, тому хороший трафік необхідний. Інший важливий аспект, який відноситься до місця розташування бістро - наявність в пішохідній доступності вузу або офісного центру. Як показує практика, саме ці категорії споживачів у денні години роблять основну касу громадському харчуванню.
2
Замовте дизайн-проект. Мова йде не тільки про естетичне оформлення торгового залу, а й про технічному плані. Передбачте всі необхідні інженерні комунікації для теплового, холодильного, електро-механічного, вентиляційного обладнання. Також визначтеся з тим, де будуть проходити водопровідні труби. Формат бістро передбачає високе навантаження в так звані «пікові» години - з 12 до 17 годин. Чи достатньо в обраному приміщенні електричних потужностей, щоб готувати досить велика кількість порцій? Якщо ні - розгляньте варіант, при якому теплове обладнання працює на газі.
3
Придбайте і розставте обладнання. Отримайте дозвіл наглядових органів. Як правило, якщо ваше бістро побудовано за типовим проектом, проблем ні з Росспоживнагляду, ні з пожежною інспекцією не виникає. Якщо ж ви отримали від них які-небудь приписи, не відкладайте переробку в довгий ящик. Всі вимоги цих організацій мають бути виконані чітко і в строк, інакше в процесі роботи виникне маса складнощів. Паралельно розробіть меню.
4
Розробіть штатний розклад і посадові інструкції. Найміть персонал. Передбачте змінний графік робіт, але вишиковуйте зміни не по 12 годин, а слідуючи графіком максимальної завантаженості залу. Почніть роботу з персоналом, провівши основні види бізнес-тренінгів. У ресторанному бізнесі це, насамперед, тренінг комунікації з гостями і тренінг продажів. Візьміть за правило, що не один працівник не повинен обслуговувати відвідувачів, якщо він не пройшов внутрішню атестацію. Основних аспектів, які повинні перевірятися два: знання меню і стандартів обслуговування, розроблених саме під ваш заклад.