Як повернути телефон, якщо він куплений в кредит. Як повернути телефон в магазин в розстрочці.

Іноді доводиться купувати телефон, який дуже сподобався, але на який немає в даний момент грошей, в кредит. Зробити сьогодні це не ложно, і ось заповітна річ вже в руках. І як же буває прикро, якщо телефон ламається буквально в перші дні. Робити нема чого, доведеться його повертати в магазин.
Інструкція
1
Оскільки телефон, куплений в кредит, формально не є вашою власністю до моменту повного погашення кредиту, то його повернення буде відрізнятися від повернення звичайного товару. При оформленні кредитних документів відразу з умовами надання кредиту прописується і договір застави товару, який купується за рахунок кредитних коштів.
2
Згідно з цим договором ви не маєте права без згоди або повідомлення банку повернути річ магазину, віддати в заставу, продати її. Тобто питанням повернення повинен займатися банк. Але на практиці, однак, банки з'ясовуваннями відносин з магазином або клієнтом себе не обтяжують. Тому діяти доводиться самим.
3
Вам необхідно звернутися до продавця з заявою, написаною в довільній формі, про припинення дії договору купівлі-продажу. В заяві вкажіть конкретні причини. Заява пишеться в 2 примірниках: перший примірник вручається продавцю, другий, як підтвердження поводження з відміткою про реєстрацію, залишається для себе.
4
Після того як ви повернули телефон в магазин, вам зобов'язані повернути перший внесок, якщо ви його вносили. Всі інші засоби магазин перераховує на рахунок банку, який надав позику. Це повинно бути зроблено протягом десяти днів від дати припинення дії договору купівлі-продажу. Обов'язково проконтролюйте надходження грошових коштів в банк.
5
Після цього подайте заяву в банк про дострокове завершення дії договору про кредитування, оскільки припинилося дію договору купівлі-продажу товару. Банк від вас може зажадати документального підтвердження повернення товару магазину. Тому потурбуйтеся про наявність такого документа заздалегідь.
6
У банку візьміть документ, який свідчить про закриття позичкового рахунку та договору позики. Пам'ятайте, що до завершення дії договору ви не вправі зменшувати або припиняти виплати по кредиту. Ви також зобов'язані виконувати умови надання позики в повному обсязі, якщо куплений товар знаходиться в ремонті (по гарантії).