Як все встигати, коли в будинку дитина.

Коли в родині з'являється маленька дитина, молода мама стикається з масою клопоту і не встигає переробити всі домашні справи. До того ж, вона втомлюється після кожного такого дня, а на відпочинок часом зовсім не залишається часу. Щоб почати жити по-іншому, потрібно все ретельно планувати.
Інструкція
1
Багато мам цілий день присвячують дитині, а до домашніх справ приступають тільки, коли малюк засинає. І тут більшість жінок допускає головну помилку - намагаються переробити все відразу. В результаті у вас накопичується маса незакінчених справ. Чітко плануйте свій час: кожен день тижня присвячуйте тільки одному заняттю. Наприклад, понеділок - прибиранню, вівторок - пранні, середу - прасування і т.д.
2
Складайте меню на тиждень вперед. Це допоможе вам і при плануванні покупок, і під час приготування їжі.
3
Розподіляйте справи так, щоб самостійно робити тільки термінові справи: прогулянка з малюком, приготування та ін. Все інше - прасування, прибирання і т.д. - Відкладіть до приходу тата чи когось із рідних. Попросіть їх побути з дитиною, поки самі будете спокійно переробляти всю заплановану роботу.
4
Постарайтеся уникати зайвих справ. Проаналізуйте, які з ваших дій постійно виявляються марними. Наприклад, прибирання іграшок, які через хвилину дитина знову розкидає по всій квартирі. А ви раз у раз ходите слідом за ним і збираєте їх у скриньку. Не витрачайте даремно свої сили, нерви і дорогоцінний час. Прибирайте іграшки тільки перед сном малюка. Увечері довірте це заняття татові, а коли малюк трохи підросте, залучайте до наведення порядку і його. З часом цей обов'язок повністю ляже на його плечі.
5
Якщо ви не висипаєтеся ночами, обов'язково відпочивайте разом з малюком в його обідній сон. Внесіть це у свій план. Адже саме через хронічної втоми сильно знижується працездатність.
6
Подбайте про себе самі. Не чекайте, що хтось зробить це за вас. Хоча б раз на тиждень дозволяйте собі заслужений відпочинок. Влаштуйте похід по магазинах, порадуйте себе довгоочікуваними обновками, призначте подрузі зустріч у кафе, відвідайте театр, виставку або подивіться прем'єру нового фільму в кінотеатрі. Не забувайте робити перерви в буденній рутині. Це забезпечить вас додатковою енергією і подарує позитивний настрій. І ви завжди будете все встигати.