Як відкачати воду з колодязя. насос для відкачування води з колодязя.

Як і будь гідротехнічна споруда, побутової колодязь потребує періодичного чищення і санітарної обробки. Для проведення подібних робіт місце водозабору необхідно попередньо підготувати, викачавши з нього воду. Спосіб відкачування води визначається розмірами колодязя і наявними у вашому розпорядженні технічними засобами.
Вам знадобиться
  • - сходи;
  • - ємність;
  • - погружной насос;
  • - страхувальний трос.
Інструкція
1
Перед відкачуванням води очистіть колодязь від можливих поверхневих забруднень (гілок, палиць, листя). Для цього найзручніше використовувати сходи відповідних розмірів, а також допомога напарника.
2
Сходи опустіть в шахту колодязя і надійно встановіть на грунт. Підйом предметів на поверхню можна здійснити за допомогою колодязного ворота і троса з прикріпленою до його нижнього кінця ємністю. В якості ємності використовуйте відро, бак або кошик. Піднімаючи вантаж на поверхню землі, дотримуйтесь заходів безпеки.
3
Якщо дно колодязя покрито істотним шаром мулу, використовуйте для його відкачування спеціалізовану Мулокачальна машина. Замовити її можна в організації, що здійснює очисні та дренажні роботи. Однієї такої машини достатньо, щоб за один раз викачати з колодязя до 10 м3 мулу та інших забруднень.
4
Після звільнення від бруду внутрішньої частини колодязя встановіть в ньому насос. Для колодязів з рівнем води більше 1 м використовуйте погружной насос, при меншому рівні буде придатний і поверхневий.
5
Вмонтовуючи насосне обладнання в шахті, обов'язково закріпіть його страхувальним тросом, що виконує функцію підтримки насоса. Трос може бути виконаний з нейлону або нержавіючої сталі товщиною не менше 3 мм. Нижня частина насоса при його роботі не повинна стосуватися дна.
6
Увімкніть насос і зробіть відкачку води з колодязя. Час повного звільнення колодязя визначається гідротехнічними характеристиками водозабору (розмірами колодязя, швидкістю припливу води і так далі), а також потужністю застосовуваного насоса.
7
Після закінчення відкачування води проведіть додаткову чистку дна і стінок колодязя. При необхідності відновите «подушку» з річкової гальки або щебеню. З метою дезінфекції обробіть стінки хлорним розчином за допомогою великої кисті або розпилювача. Подібну профілактику рекомендується проводити не рідше одного разу на рік.
Викачати воду з плавального басейну або колодязя - справа неабияка. Тут парою відер ніяк не обійтися. Для відкачування значних обсягів води існують спеціальні насоси, окремі моделі яких відрізняються простотою використання, компактністю і надійністю.
Інструкція
1
Для того, щоб перекачати чисту або трохи забруднену воду , вам знадобиться дренажний занурювальний насос. Такий насос забезпечений вимикачем поплавкового типу, який здатний автоматично відключити пристрій при зниженні рівня води нижче допустимого. А при досягненні заданого рівня автоматика сама включає насос.
2
Погружной насос дуже зручний для відкачування води з плавальних споруд, очищення від води криниць, погребів, при водозаборі з штучних резервуарів або річок. Він компактний і простий в обслуговуванні.
3
Такий насос цілком може бути застосований в системах поливу, а також для зниження рівня грунтових вод. Допустимо вміст механічних домішок в перекачується воді, іноді до 5% від об'єму води. Зазвичай існують обмеження на лінійні розміри сторонніх часток - не більше 5 мм. Враховуйте тільки, що дрібні камені і металеві предмети насосу не по зубах.
4
Звичайно ж, такий насос має цілком певну сферу застосування і не може бути використаний у виробництві будівельних робіт, а також при відкачуванні нечистот. Одна з переваг дренажного насосу - захист від роботи без води, що допомагає запобігти його неправильну експлуатацію і вихід з ладу.
5
Найбільш часто корпус насосів виготовляється з пластику або нержавіючої сталі. Зустрічаються моделі з сірого чавуну. Таке виконання дозволяє забезпечити заглибні насоси високу надійність і довговічність навіть у непростих умовах експлуатації.
6
Вибираючи під свої потреби конкретну модель насоса для відкачування води, звертайте увагу на буквені позначення. Якщо букви відсутні, то агрегат виконаний з пластмаси і призначений для перекачування чистої або злегка забрудненої води. Буква «Н» позначає насос з «нержавійки», «Ф» - насос для перекачування сильно забруднених вод.