Як визначити модель двигуна.

При заміні вузлів і агрегатів автомобіля часто потрібно визначити модель двигуна. За допомогою цих даних підбираються потрібні запасні частини або замовляється новий мотор на авто.
Інструкція
1
Ідентифікація двигуна автомобіля починається з номера, який, як правило, наноситься з лівого боку на спеціальному майданчику, розташованої на блоці циліндрів. Маркування складається з двох частин - описової, що складається з шести знаків та указательной - з восьми знаків. Перший знак у вигляді латинської букви або цифри - це рік випуску двигуна. Так, наприклад, дев'ятка відповідає 2009 році, буква А - 2010 році, а В - 2011 році.
2
Перші три цифри описової частини позначають індекс базової моделі, а четверта - індекс модифікації. Якщо індекс модифікації відсутній, то ставиться нуль.
3
П'ята цифра означає кліматичне виконання, а на останньому місці зазвичай букви позначають диафрагменное зчеплення (А) або клапан рециркуляції (Р). На автомобілях серії ВАЗ модель і номер двигуна вибиті позаду торця блоку циліндрів.
4
Для автомобілів Горьківського автомобільного заводу (ГАЗ) характерно дещо інше розміщення номера двигуна - у нижній лівій частині блоку циліндрів. У двигунів Toyota перша цифра позначає порядковий номер у серії, а друга - серію двигуна. Так, наприклад, двигуни 3S-FE і 4S-FE при конструктивній схожості відрізняються один від одного лише робочим об'ємом.
5
Буква G позначає приналежність до бензинових двигунів з електронним уприскуванням і, як правило, з чаржером або турбонаддувом, F - циліндри з чотирма клапанами і два распредвала з окремим приводом. Т позначає наявність однієї або двох турбін, Z - суперчарджера (наприклад, 4А-GZE), Е - електронний впорскування, S - безпосереднє уприскування і Х - гібридний двигун.
6
Маркування двигунів Nissan містить ще більше інформації. Дві перших букви означають серію, дві наступні - обсяг. Щоб отримати обсяг в кубічних сантиметрах, необхідно даний показник помножити на 100. Двигуни з 4 клапанами на циліндрі маркуються буквою D, з регулюванням фази газорозподілу - V, з електронним многоточечним уприскуванням - Є. У карбюраторних двигунів позначення S, при наявності однієї турбіни - Т , а двох турбін - ТТ.
7
Маркування двигунів Mitsubishi в першу чергу подає інформацію про числі циліндрів. Про тип двигуна кажуть букви А і G (ДВС), і D (дизель). Маркування дизельних двигунів може доповнити буква М, яка свідчить про наявність паливного насоса високого тиску з електронним управлінням. Дві наступні цифри означають серію, а буква Т - наявність турбіни.