Як визначити щільність розчину. щільність расвор.

Розчин характеризується обсягом, концентрацією, температурою, густиною та іншими параметрами. Щільність розчину змінюється залежно від маси і концентрації розчиненого речовини.
Інструкція
1
Ключовий формулою для щільності є? = M/V, де? - Щільність, m - маса розчину, V - його об'єм. Щільність може виражатися, наприклад, у кілограмах на літр, або в грамах на мілілітр. У кожному разі, вона показує, скільки речовини по масі припадає на одиницю об'єму.
2
Маса розчину складається з маси рідини і маси розчиненої в ній речовини: m (розчину) = m (рідини) + m (розчиненої речовини). Маса розчиненої речовини і об'єм розчину можуть бути знайдені з відомого значення концентрації та молярної маси.
3
Нехай, наприклад, в задачі дана молярна концентрація розчину. Вона позначається хімічною формулою сполуки в квадратних дужках. Так, запис [KOH] = 15 моль/л означає, що в одному літрі розчину міститься 15 моль речовини гідроксиду калію.
4
Молярна маса KOH становить 39 + 16 + 1 = 56 г/моль. Молярні маси елементів можна подивитися в таблиці Менделєєва, вони вказуються зазвичай знизу від найменування елемента. Кількість речовини, маса речовини і його молярна маса пов'язані співвідношенням? = M/M, де? - Кількість речовини (моль), m - маса (г), M - молярна маса (г/моль).
5
Розчини, крім рідинних, бувають ще й газовими. У цьому випадку необхідно розуміти, що в рівних обсягах газу, близького до ідеального, при одних і тих же умовах міститься одне і те ж число молей. Наприклад, при нормальних умовах один моль будь-якого газу займає об'єм Vm = 22,4 л/моль, який названий молярним об'ємом.
6
У виконанні завдання на щільність газового розчину може знадобитися співвідношення, що встановлює зв'язок між кількістю речовини та обсягом:? = V/Vm, де? - Кількість речовини, V - об'єм розчину, Vm - молярний об'єм, постійна величина для даних умов. Як правило, в подібних завданнях обговорюється, що умови є нормальними (н.у.).
Щільність є скалярною величиною, яка характеризується укладеної в одиницю об'єму масою речовини. Існують декілька підходів до того, як виміряти щільність тієї чи іншої речовини.
Вам знадобиться
  • Для твердого/сипучого/рідкої речовини:
  • - Знання маси речовини;
  • - Знання обсягу речовини.
  • Для газу:
  • - Знання молярної маси речовини
  • - Знання молярного об'єму речовини (якщо речовина знаходиться в нормальних умовах, то воно визначається як 22,4 л./моль)
Інструкція
1
Підхід 1. Розрахунок щільності твердого, сипучого вещества.Прі розрахунку щільності твердого або сипучої речовини застосовується наступна формула: p = m/V, гдеp - щільність речовини; m - маса тіла, утворена речовиною; V - об'єм заданого тіла .
2
Підхід 2. Розрахунок щільності газів. Для цього потрібно наступна формула: p = M/Vm, гдеM - молярна маса газу; Vm - нормальний обсяг.
Зверніть увагу
У практиці для вимірювання щільності різних речовин використовуються такі прилади: 1) Ареометр (щільність рідких речовин), 2) Пікнометр (прилад для вимірювання істинної щільності, з урахуванням всіх порожнин і пустот); 3) Плотнометри вібраційний (необхідний для вимірювання щільності тих рідин і газів, які знаходяться під тиском).